Рятувальники Полтавщини навчають рибалок алгоритму дій на випадок потрапляння у крижану воду

Рятувальники Полтавщини навчають рибалок алгоритму дій на випадок потрапляння у крижану воду

21 грудня рятувальники поспілкувалися з громадянами, які рибалили на річці Ворскла у Подільському районі Полтави. А днем раніше - з рибалками в Диканьці.

Рятувальники нагадували громадянам, що у випадку потрапляння у холодну воду, необхідно не піддаватися паніці і намагатися тримати себе в руках. Фахівці Служби радили не кричати, якщо поруч нікого немає, адже тільки даремно витратите сили. Також, не робити різких рухів, стабілізувати подих, уникати занурення з головою.  

Рятувальники зауважували, що краще розкинути руки в сторони й постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Також, спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотитися і відповзати у той бік – звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома та повільно повзіть до берега.

Головне управління ДСНС України у Полтавській області вкотре наголошує на тому, що необхідно усвідомити - не можна довіряти особистій самовпевненості. 

"Не можна випробовувати своє везіння, обійдіть біду стороною, і якщо ви опинилися у крижаних обіймах морозної води - вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми, адже від цього залежить ваше життя, не ризикуйте ним!", - наголошують рятувальники.

Стрічка новин