Як навчити безробітних писати резюме?

З такою темою працівники Полтавського обласного центру зайнятості провели тренінг. На ньому навчали фахівців з районів. Саме там виникають проблеми зі створенням резюме. Як проходили навчання, бачила Ірина Щербак. 

В такому форматі проходить інтерактивний тренінг для працівників районних центрів зайнятості. Головна мета – навчити їх допомагати безробітним створювати резюме. Враховуючи сучасні вимоги і потреби роботодавців. 

- Подивитись, як працюють інші. Дуже потрібний досвід цей.

Одна з учасниць – Тетяна Даценко. Близько одинадцяти років жінка працює у Великобагачанському центрі зайнятості. 

Тетяна Даценко, фахівець з питань зайнятості Великобагачанської районної філії ОЦЗ 

- Це мабуть була моя пропозиція, якби я сюди не потрапила. Дуже потрібно. Я розумію, що в нас в районі він не потрібний. У нас всі один одного знають. Але коли ви звернетесь до іншого підприємства. Підприємства іншого регіону, так ви будете там писати резюме. І особливо коли це міста.

Наразі кількість вакансій значно більша, ніж чисельність безробітних, зазначила директор обласного Центру зайнятості Катерина Клавдієва. Один із факторів – резюме, які подають роботодавцям, не відповідає необхідним критеріям.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного Центру зайнятості 

- Ми зіштовхуємось з цією проблемою, що людина не вміє себе презентувати. Як говорять: не вміє продати свій головний товар, свої вміння, свої навички. І сьогодні ми будемо навчати наших фахівців, як складати правильно резюме. Проте, як не тільки скласти, а й навчити цього нашу аудиторію. Особливо людей середнього віку, старшого віку і звісно молодь.

Розділившись на групи, фахівці навчались новим практикам роботи з безробітними. 

- Друга група, Ваша пропозиція? 

Тетяна Даценко засвоїла отримані знання. Тепер очікує, коли використає їх на практиці.

Тетяна Даценко, фахівець з питань зайнятості Великобагачанської районної філії ОЦЗ 

- По приїзду до себе додому у Велику Багачку я звичайно буду проводити ці семінари. Буду проводити в повній мірі. Вони в нас щотижня. І щотижня певна кількість людей запрошується. Дуже надіюсь, що одній, дві людині це насправді допоможе.

Півторагодинний тренінг на цьому не закінчився. Друга частина стала практичною. До фахівців з районів прийшли шукачі роботи. І вже з ними працівники центрів зайнятості провели перші тренінги. 

Юлія Хоменко зараз шукає роботу. За фахом вона фінансист. Прийшла на тренінг, аби навчитись писати успішне резюме. 

Юлія Хоменко, полтавка

- На даний момент я не працюю. Прийшла на цей семінар дізнатися, як правильно скласти резюме по своїй професії. І сподіваюсь в подальшому скоріше знайти роботу, високооплачувану.

Тренінги для безробітних проводять фахівці з районів. В першій частині навчань, вони вчились як це правильно робити. Тепер демонструють засвоєне. 

- Зрозуміло, що все про себе писати не потрібно. Ви пишете тільки те, що необхідно на цю посаду.

Тетяна Колєснік з Лубенської міськрайонної філії, одна із тих, хто продемонстрував себе в ролі тренера. 

Тетяна Колєснік, заступник начальника відділу Лубенського МРФ Полтавського ОЦЗ

- Звичайно, ті знання, які в нас були, ми ним обмінялися, поділилися, застосували їх під час цієї роботи з безробітними. І звичайно, під час своєї щоденної роботи також будемо застосовувати.

Прослухавши тренінг, Юлія Хоменко ділиться своїми враженнями.

Юлія Хоменко, полтавка

- Мені вдалось ознайомитись, як правильно створювати резюме в діяльності фінансів. Це має бути коротко, ясно, презентабельно. Будемо пробувати писати і подавати резюме в різні компанії.

Тренінг пройшли 26 фахівців. Це тільки початок, розповідають працівники обласного Центру зайнятості. В планах – провести ще декілька навчань щодо осучаснення роботи. 

Тамара Сохацька, заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості

- Це початок нашої роботи. В нас заплановано в наступному році провести 12 модулів з різних систем навчання. Тобто, наші фахівці будуть повністю навчені. І ми зможемо це реалізувати в житті. На сьогодні наші система є дуже рухливою. Ми стаємо і стали, я вважаю, найбільшою рекрутинговою агенцією. Тому час від нас цього вимагає.

Стрічка новин