11 мешканців області написали національний радіодиктант єдності без помилок

Одинадцять бездоганних. Стільки мешканців області написали національний радіодиктант єдності без помилок. Загалом в Україні таких людей триста одинадцять. Взяло участь у диктанті 32 тисячі українців. Серед кращих – і полтавка Катерина Бардіна. Вона - учениця випускного класу. Як готувалась до диктанту нацєдності – у матеріалі. 

- Інтерес такий з'явився. Вивчити всі правила Авраменка. Ось я займаюсь за його книжками. Все його. І це дуже допомагає.

Знайомтесь: учениця 11 класу 34-ї Полтавської школи Катерина Бардіна. 9 листопада вона вперше у житті писала диктант національної єдності «Крила надії» Олександра Авраменка. Загалом – 164 слова. 

Написала «на відмінно». Без жодної помилки.

початок радіодиктанту

- «Крила надії». Починаємо із абзацу. Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»?

Катерина Бардіна, написала 18-й радіодиктант національної єдності без помилок

- Мені було легко. Темп зручний, зрозумілий. Мені навіть легше іноді буває записати слово окремо і потім згадати: чи я бачила, що його так пишуть, чи ні. Тому що в голові вже є певний запас слів і їх правопис.

Тож разом з однокласниками 9 листопада пішли до обласної бібліотеки для юнацтва, і рівно об 11:30 почали писати. 

Катерина Бардіна, написала 18-й радіодиктант національної єдності без помилок

- Вирішила себе перевірити. Було цікаво, чи зможу я. Тому що в мене це з дитинства ще закладено. Мабуть, якось генетично. Ще бабуся мого дідуся, вона була дуже розумною, освіченою. Знала напам'ять майже всього Кобзаря.

До мовних конкурсів та олімпіад Катерина вже звикла. Регулярно від школи відвідує їх ще з 3-го класу. У майбутньому хоче бути перекладачем. 

Катерина Бардіна, написала 18-й радіодиктант національної єдності без помилок

- Кожен українець має його таки написати. Тому що це об'єднує, це наша мова.

Стрічка новин