Перспективний план формування територій громад Полтавщини – хто проти об'єднання

Без бійки, але з суперечками та обвинуваченнями. Мова – про засідання постійної комісії з питань бюджету та управління майном Полтавської обласної ради. Перспективний план формування територій громад Полтавщини викликав додаткові питання. Спочатку – по одному району. Потім – активна дискусія. Все – через добровільне об'єднання в ОТГ. Анна Ружін – далі.

За п'ятнадцять хвилин до початку засідання депутатської комісії з питань бюджету зібралось вже більшість депутатів та директорів профільних обласних Департаментів. Зустріч, на яку винесено більше 50-ти питань, почали вчасно, і перші питання погоджували навіть без доповідей. На 7-му – про Перспективний план формування територій громад Полтавської області, почали дискутувати. Документ діє з червня 2015 року. В нього щорічно вносять корективи, відповідно до того, які територіальні громади утворились за звітний рік. Перше «яблуко розбрату» – Лохвицький район. Кому стати центром ОТГ: Лохвиці чи Заводському.

- Там промисловий центр, де все це подінеться?

Заводське не хоче приєднуватись до Лохвицької територіальної громади.

Віталій Сидоренко, міський голова Заводського

- Я кажу чесно, що я звернуся у всі органи, і я не залишу цього, щоб отак внесли зміни, і все. У нас вже є перспективний план. Тому, шановні, я вас прошу, депутати, не голосуйте, або зніміть це питання з порядку денного.

До Заводського не хочуть приєднуватися інші села, що територіально пов'язані з ним. 

Микола Бондар, голова постійної депутатської комісії з питань бюджету та управління майном Полтавської ОР

- А тоді яке буде об'єднання? Сільські ради? У мене після розмови із сільською радою Пісківською. Сьогодні сільський голова каже таке: я поки сам. Але як буду об'єднуватись, то тільки село з селом, це тільки рівнозначна відповідь, це всі сільські ради, які довкола м.Заводського на сьогоднішній день.

Представники від Тахтаулово взагалі називають документ «бомбою уповільненої дії».

Олексій Івженко, депутат Полтавської райради

- Були пропозиції формуватися в різні форми. На сьогодні формується не Тахтаулівська ОТГ, яка більша і має бути центром, а подається, як проект утворення Сем'янівської громади. Хотілося б додати, що, згідно з методикою, не може бути Сем'янівська громада по багатьом чинникам. Починаючи географічно – і там гора, добиратися складно, і закінчуючи таким елементарним: школою і наповненням тої школи.

Далі – закиди щодо подвійних стандартів.

- Є Тахтаулове, є Сем'янівська. Одна – більша, друга – менша. Ми приєднуємо велику до меншої.

Дискусія тривала більше 40-ка хвилин. 

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Коли у вас є бажаючі сільради, селища, які хочуть утворити 1 чи 2 територіальна громади, у нас цей процес сьогодні є добровільним. Ми не можемо заважати їм прийняти це рішення. Після того, як буде 2-й етап об'єднання територіальних громад, будуть громади укрупнюватись. Після того – останній етап примусовості. Тоді ми будемо бачити, де яка громада спроможна чи неспроможна.

Після всіх суперечок депутати питання не підтримали. Але Перспективний план все ж винесли на розгляд сесії. Із приміткою: без погодження бюджетної комісії. 

Стрічка новин