Полтавські громади вчаться у німців

Представники двох ОТГ Полтавщини їздили до Німеччини. Від Пирятинської та Піщанської міської та сільської громад. 

Мета -  навчити українців критично мислити та доводити свою точку зору. У Німеччині цьому вже вчать, а в Україні громадянську освіту тільки починають запроваджувати. Поїздка - у рамках німецько-українського проекту «Мости Партнерства для розвитку місцевих громад». Навчання розпочали у вересні. У рамках проекту провели круглі столи, семінари з підготовки мультиплікаторів.

Ігор Шикеринець, заступник міського голови м. Пирятин

- Ми зараз реформуємось і активна громада залучається до участі в управлінні громадою і на цьому етапі у нас з'являється багато проблем. Адже активність проявляють конструктивні люди, але багато не конструктивних. І тоді виходять конфліктні ситуації між владою і цими громадянами активними.

Марина Єщенко, голова ГО «Полтавське агентство розвитку територій»

- В чому полягає ця громадянська освіта? Вона полягає в активній участі громадян, у прийнятті рішень. І якщо говорити про цей проект, то важливо згадати і реформу децентралізації. І пріоритетними для нас є ОТГ, з якими ми працюємо більш інтенсивніше.

Віталій Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського

- Поєднання реформи освіти і реформи децентралізації вони роблять успішними громади, роблять успішними Україну.  Тому ми намагаємося використати всі можливості та ресурси, які нам доступні, щоб долучитися до просування цих реформ.

Стрічка новин