Бізнес чи реальна користь?

Три державні станції переливання крові Полтавщини хочуть віддати в оренду приватній компанії. Про це говорили на постійній комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Полтавські депутати виступили проти такої передачі. До чого дійшли на комісії, дізнавалась Ірина Щербак.

Затвердивши порядок денний, члени комісії переходять до розгляду питань. Дев’яте – передача в оренду обласних станцій переливання крові. Полтавську, Кременчуцьку та Лубенську станції хочуть віддати в користування приватній компанії «Полтава-Плазма». 

Сергій Сагайдачний, начальник управління майном Полтавської обласної ради 

- За дорученням голови обласної ради ми звернулись до трудових колективів даних підприємств. З пропозицією розглянути дане питання і виставити свої пропозиції.

ТОВ «Полтава-Плазма» – це дочірня компанія «Біофарму». Вони хочуть забрати три станції переливання крові. Натомість, обіцяють повністю осучаснити приміщення, обладнання та технологію збору матеріалу. В разі необхідності – забезпечувати громадян кров’ю та плазмою. При наданні оренди, 25% статутного капіталу належатиме обласній раді. А трудовому колективу залишають їх робочі місця. 

Оксана Плотнікова, заступник директора компанії «Біофарм»

- Ми пропонуємо області універсальний проект, який працює в Сумах. Область абсолютно забезпечена компонентами. І станція контролюється на 25% обласною радою і управлінням охорони здоров’я.

На засіданні були присутні й керівники трьох станцій переливання крові. Всі вони відмовились від такого формату роботи. 

Тамара Петрова, головний лікар Лубенської обласної станції переливання крові

- На даний момент ми обслуговуємо ще 9 приписних районів. Лубенська обласна станція також отримала це запитання. Саме трудовий колектив організовувати ТОВ не взяло на себе таку функцію.

Не погодились з передачею державних закладів і депутати обласної ради. 

Лариса Сухопар, депутат Полтавської обласної ради

- Навіщо оренда Вам цих станцій. Вони забезпечують повністю Полтавську область, ніяких претензій до них ніколи не було. А віддавати кров і плазму в приватні руки, я вважаю, це...

В результаті обговорень депутати одноголосно вирішили більш детально дослідити питання. І поки що не виносити його на засідання сесії обласної ради. 

Стрічка новин