Чи можуть головоломки зберегти розумові здібності

Чи можуть головоломки зберегти розумові здібності

Існує думка, що люди можуть запобігти віковій розумовій деградації, якщо будуть тренувати мозок шляхом вирішення головоломок і подібних ігор.

Учені з Університету Абердіна провели аналіз даних майже 500 учасників, повідомляє 24 канал.

Усі вони пройшли тести, які оцінювали швидкість запам'ятовування та роботи мозку, коли їм було 64 роки. Крім того, учасники пройшли тестування по заміні цифрових символів, слухові і словесні тести і оцінки, що вимірюють інтерес учасників до читання, вирішення головоломок і їхнє критичне мислення.

Дослідники виявили, що вирішення головоломок не впливає на рівень розумового зниження, яке пов'язане з віком. Однак регулярні подібні дії покращували когнітивні навички людини протягом усього його життя.

Крім того, у людей, які любили інтелектуальні ігри, такі як розгадування кросвордів, рішення головоломок або судоку, спостерігалися кращі розумові здібності в похилому віці.

За словами вчених, результати дослідження показують, що хоча кросворди й не здатні повністю зупинити вікове зниження когнітивних здібностей, рішення головоломок може підтримувати мозок у кращій формі на більш ранньому етапі життя так, що розумовий спад буде не таким помітним. Іншими словами, ми створюємо собі фору.

Висновок вчених: інтелектуальні ігри підтримують мозок у кращій формі.

Стрічка новин