Платити чи ні, якщо не маєш підписаної декларації з лікарем?

Суперечливе питання пояснювала виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. На Полтавщині 67% людей вже уклали договори. Лідери – Решетилівський та Миргородський центри первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки реформі лікарі зароблятимуть стільки, скільки у них буде пацієнтів. А люди матимуть право вибору. Деталі знає Анна Ружін.

У залі – фахівці медичної сфери. Обговорюють основні суперечливі питання реформи. Полтавщина – лідер з кількості підписаних декларацій. Ті, хто ще не встиг обрати лікаря, допомогу фахівця отримають.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров'я України

- Звісно, вона (людина) може звернутися завжди. Але держава утворила такі правила гри, коли людині треба звернувшись до лікаря, зробити свій вибір, обрати свого лікаря. І якщо не сьогодні, то завтра.

Деякі пацієнти змінюють лікарів. Це означає, що вони обирають кращого для себе. Якщо медзаклади не мають договору із Національною службою здоров’я, то вони фінансуються за старою системою. З 2019 року ті медзаклади, які не укладуть угоди, не отримуватимуть кошти з бюджету. І тут немає різниці це приватний заклад чи державний. 

Олег Петренко, голова Національної служби здоров'я України

- Національна служба здоров'я - це є національний страховик. Пакет послуг на первинній ланці надається будь-якому громадянину України однаково. Надається він в приватному закладі чи державному. Якщо приватний заклад уклав з нами договір і ви обрали там лікаря, то цей заклад і лікар зобов'язався надати такий самий об'єм допомоги, як і в комунальному закладі.

Підписавши декларацію, пацієнт зможе консультуватися з лікарем. Сімейні лікарі будуть ходити до пацієнта додому, якщо є така необхідність. Її визначає лікар. 

- Реєстратура зможе передати і лікар вам тоді перетелефонує. Або декотрі лікарі надають свої номери телефонів, якщо вони хочуть мати з пацієнтами такі зв'язки. Це є вибір лікаря. Але обов'язково, що лікар має напряму спілкуватися з пацієнтом. Або медсестра, яка працює з лікарем. І це є вибір пацієнта і лікаря.

Коли приймати пацієнта, а коли лікувати вдома – теж вибір лікаря. 

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я 

- Лікар може переорганізувати свій день, поговорити з своїм пацієнтом. І сказати - я зараз маю 5 пацієнтів. Я о 14-й годині завершу зї своїми пацієнтами і приїду до вас о 15-16-18 годині і буду з вами тоді. Зможете почекати? Якщо ні, то це швидка допомога.

Зарплата лікаря буде залежати від кількості пацієнтів. 

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я 

- На первинній ланці воно вже розпочалося. Як амбулаторії чи приватні клініки, що підписали договір з національною службою здоров'я, отримали більший дохід на свою амбулаторію. І могли підвищити зарплати для лікарів або медичних сестер. Вони в 2-3 рази отримують вищу зарплату. Не лише лікарі.

Стрічка новин