«Ідея.Реалізація.Успіх»

60 проектів з 260 стали переможцями конкурсу «Бюджет участі». На їх реалізацію область виділить 6 мільйонів гривень. Церемонія нагородження відбулась в аеропорту «Полтава» під час вільного спілкування в форматі «Мітап». Нагадаємо, Полтавщина – єдина, де «Бюджет участі» реалізовується на обласному рівні. Хто став переможцями проекту, знає Ірина Щербак.

Створити сучасну та доступну зону відпочинку на території паліативного відділення. Такий проект подала головна медична сестра Кобеляцької центральної районної лікарні Вікторія Омельченко. У відділенні перебувають тяжкохворі пацієнти, які прикуті до ліжка. Саме для них і був створений проект. 

Вікторія Омельченко, головна медична сестра Кобеляцької ЦРЛ

- Ми хочемо, щоб ці хворі не тільки лежали в цій палаті і бачили чотири стіни. Ми в цей проект заклали те, щоб зробити прибудинкову терасу відкриту. І розширити виїзд, щоб можна було цих хворих вивозити на функціональних ліжках. І вони могли радіти, тими самими квітами, тим самим зимовим снігом, тим самим осіннім листопадом.

«Бюджет участі» реалізовується на Полтавщині другий рік поспіль. З кожним разом зростає кількість та тематика проектів. Серед 60 ініціатив-переможців найбільше спортивних та дитячих майданчиків. Два з них реалізують в селі Мала Побиванка Гадяцького району. 

Тетяна Ярмак, голова Малопобиванський сільський голова, Гадяцький р-н

- На території Малопобиванської сільської ради раніше не було дитячих майданчиків, вуличних тренажерів. І це спонукало нас, щоб ми написали ці проекти. Щоб наші дітки мали змогу займатися спортом, бути здоровими, успішними. Це нам вкрай необхідно. 

Автори проектів приєднались до спілкування в форматі «Мітап». Це коли кожен може висловити свою думку. А також послухати коментарі фахівців. Один із них – польський експерт Пшемек Горські. 

Пшемек Горські, міжнародний експерт Фундації «ПАУСІ»

- На презентації я буду говорити про «Бюджет участі». Про те, що замість того, щоб говорити сам бюджет, я буду говорити про суспільство в цілому і про те, як співпрацювати з суспільством. Адже інколи варто подумати не про кількість того самого бюджету. А про те, для чого це взагалі робиться.

Обговорили під час зустрічі і подальший розвиток «Бюджету участі». 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- На наступний рік ми хочемо вдосконалюватись і в подальшому. Хочемо змінювати концепцію. Від паперової підходити до більш електронного варіанту.

Проект Вікторії Омельченко здобув перемогу. Наступний етап – отримання коштів та реалізація. 

Вікторія Омельченко, головна медична сестра Кобеляцької ЦРЛ

- Як тільки буде затверджений бюджет. Там бюджет співучасті, наша Кобеляцька районна рада затвердить 50 тисяч. І область як тільки виділяє. Тоді ми вже будемо шукати підрядників, хто буде це робити. В якому ракурсі буде і ми вже готові.

Стрічка новин