Як стати служителем Феміди?

15 грудня професійне свято відзначають працівники суду. В Україні на державному рівні його святкують з 2000 року. З однією із представниць цієї професії спілкувалась Ірина Щербак.

Олена Обідіна – суддя Полтавського апеляційного суду. Аби стати служителькою Феміди, вона 4 роки навчалась в Харківському юридичному інституті. Потім ще 3 роки працювала помічником судді. В той час ця професія мала назву «стажист». 

Олена Обідіна, суддя Полтавського апеляційного суду

- Стажисти – це, ви розумієте, що скажуть – те й робиш. Куди потрібно – туди й сходиш. Проте, все це був життєвий досвід. Розуміння величі цієї професії, її складності, її багатогранності. Тоді ще в мене не було, була просто робота і бажання робити все якнайкраще.

10 липня 1993 року – день, коли Олені Обідіній запропонували посаду судді в Решетилівці. Жодного разу не бувши в селищі, вона без вагань придбала квиток. Говорить: бажання себе випробувати перемогло. В перший робочий день відбулось і перше судове засідання.

Олена Обідіна, суддя Полтавського апеляційного суду

- Ледве приїхала, віддихалась і пішла на засідання. Перше, що я тоді розглядала, – це були так звані «мілкачі», або «суточніки». Тобто, відразу. Не встигла оговтатись. І от до мене заводять ось цих громадян. «Лиха беда – начало». Потім все вирівнялось. Були такі справи, що страшно було в зал заходити. Були такі справи, що і на душі було тяжко. Суд першої інстанції – це ті бойові окопи, в яких потрібно щонайменше пропрацювати 5 років, щоб зрозуміти, що від тебе вимагає твоя професія.

Рівно 12 років Олена Обідіна пропрацювала в такому форматі. І в 2005 її запрошують на роботу в Апеляційний суд Полтави. 

А ці атрибути завжди мають бути при розгляді справи. Без мантії та суддівського знаку пані Олена не може здійснювати правосуддя. 

- Без них рішення – це може бути підставою для скасування рішень. Це може трактуватись, як певне порушення суддівської етики. Це недопустимо.

За 25 років суддівства жінка зрозуміла, яким має бути справжній служитель Феміди: досвіченим, відповідальним, стресостійким. Проте, окрім професійних навичок, вважає – не варто забувати про людяність.

Стрічка новин