Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі незаконно приватизований завод

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі незаконно приватизований завод

Прокуратура Полтавської області вимагає повернути до державної власності Лубенський насіннєобробний завод вартістю майже 165 млн грн, який незаконно приватизували.

Установлено, що виконавчий комітет Засульської сільської ради Лубенського району зареєстрував право приватної власності на майновий комплекс Лубенського насіннєобробного заводу, повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Приймаючи дане рішення, виконавчий комітет не врахував, що Законом України "Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" завод не підлягає приватизації і відсутній у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані.

Водночас, зміну правового режиму державного майна, можуть здійснити лише в процесі приватизації, проведеної відповідно до положень законодавства за відповідним рішенням власника майна, в даному випадку Кабінету Міністрів України, який такого волевиявлення не висловлював.

Так, з державної власності незаконно вибув цілісний майновий комплекс загальною площею майже 4 га, вартістю майже 165 млн грн.

З метою поновлення порушених інтересів держави прокуратура Полтавської області подала позов до суду про визнання незаконними та скасування рішення виконавчого комітету сільської ради про державну реєстрацію права приватної власності, свідоцтв про приватну власність, визнання права власності за державою. 

Стрічка новин