Слухали свідків та долучали докази

Так пройшло перше засідання у справі щодо поновлення на посаді екс-мера Полтави Олександра Мамая. Нагадаємо, 25 вересня 2018 року Олександр Мамай подав до суду заяву. У ній прохав скасувати рішення другого засідання позачергової сесії Полтавської міськради 14 вересня.

У коридорі починають збиратися всі сторони у справі. Цього дня у Полтавському окружному адміністративному суді відбувається перше засідання з розгляду справи по суті за позовом Олександра Мамая. Причина позову - поновлення на посаді та визнання сесії незаконною. У залі - людно.

У справі мають заслухати п’ятьох свідків, яких заявила сторона відповідача. Це Дмитро Сенчакович, Вадим Ямщиков, Дмитро Лаптєв, Олександр Шамота та Євген Ніколаєнко. Не з'явився лише Вадим Ямщиков. 

У вступному слові Мамай зазначив, що повністю підтримує свої позовні вимоги.

Олександр Мамай, позивач 

- Я вважаю, що сесія відбулася незаконно та з порушеннями. Я вважаю, що звільнили мене процедурно незаконно. Чи були ті 29 голосів, безумовно, вони були, але по процедурі мене звільнено незаконно. Тому моє клопотання, щоб суд визнав сесію незаконною.

Відповідач зазначає - сесія законна. 

- Прийняття рішення про дострокове припинення повноважень міського голови Олександра Мамая була законною. Були всі підстави, щоб прийняти це рішення.

31 серпня 2018 року мали звільнити секретаря. У порядку денному було лише це питання. Під час засідання оголосили перерву. Спочатку на 2 години, а потім – на невизначений термін. Олександру Мамаю слова не дали. Останній вважає, були порушення і під час регламенту. І зачитує, як це повинно було бути.

Олександр Мамай, позивач 

- Міський голова або інша особа, яка, відповідно до вимог чинного законодавства, веде пленарне засідання ради без проведення голосування, оголошує перерву в пленарному засіданні ради не більше, ніж на 2 години. Більше 2 годин - оголошується обов'язковим погодженням із депутатами шляхом голосування за дане рішення.

Олександр Мамай вважає, що сесію не могли відкривати, адже не вистачало депутатів.

Під час засідання допитали 4 свідків. Питання ставили позивач та відповідач. Стосувалися вони двох сесій - 31 серпня та 14 вересня. 

Як докази залучили нові документи та відеоматеріали з сесії. У слуханні оголосили перерву до 22 грудня, щоб ознайомитися з матеріалами.

Стрічка новин