Селяни Великогабагачанської ОТГ борються за землю

Після передачі ділянок сільськогосподарського призначення в користування ОТГ. Керівництво почало роздавати землі. Тільки не самим селянам, які проживають на території, а підприємцям та іншим особам. При цьому планували роздавати ділянки, відведені для випасу худоби. Така ситуація не влаштовує жителів ОТГ. Вони вирішили боротись за свої права. Як саме? Дізнавалась Ірина Щербак.

- Вернуться в межі населеного пункту і оформимо. Тоді все буде.

- Коли говорять взагалі забрали пастівник. 

Жителі різних сіл Великобагачанської об'єднаної громади збираються біля сільської ради. Тут має пройти 26 сесія. На ній розподілятимуть земельні ділянки. Зокрема й ті, на яких розташовані пасовища. Галина Райкирус – із Семенівки, тримає в господарстві 6 корів та 6 биків. Випасає їх на пастівниках. В день здає по 100 літрів молока. Цим і заробляє.

Галина Райкирус, жителька села Великобагачанської ОТГ

- Ми проживаємо за рахунок цього пастівника. Ми випасаємо там корови, ми живемо з цього. Тримаємо ці корови. Встаємо, яка не є погода, встаємо, пораємось. Тому, що по-другому ми не можемо. А як же жити? Хто ж мені гроші дасть?

Всі ці люди вимагають від депутатів єдине – залишити пасовища громаді. 

Ніна Більшачкова, в.о. старости Степанівського старостинського округу Великобагачанської ОТГ

- Виносимо пропозицію про те, щоб відмінили рішення про роздавання громадських пастівників. Ми просимо всіх депутатів, аби вони відгукнулися, проголосували, щоб почули людей. Нехай нас зрозуміють - це те, з чим ми сьогодні пришли і від чого болить душа.

На розгляд 26-ї сесії Великобагачанської об'єднаної громади подано 407 питань. З них 385 стосуються розподілу ділянок. Перед затвердженням порядку денного депутати вносять пропозицію: земельні питання обговорити першими. 

Переходять до розгляду питань. Перші стосуються передачі пасовищ та землі. Заяви на отримання ділянок подали люди, які не проживають на території, де знаходяться землі. Серед депутатів починається активне обговорення. 

Петро Корнієнко, депутат Великобагачанської ОТГ

- Ці землі були закріплені за громадянами, які проживають на територіях старостатів, для громадського тваринництва.

Олександр Лобур, в.о. Якимівського старостату Великобагачанської ОТГ

- За якимівських людей я буду давати згоду. За всіх інших, з великою повагою до всіх людей, яких знаю і не знаю, я проти. Якимівська земля має бути якимівським людям. Радивилівським людям і багачанським людям.

У результаті депутати приймають рішення: розглядати кожну земельну ділянку індивідуально. 

А земельні ділянки, про які відсутня інформація, відкладали до наступної сесії. Галина Райкирус задоволена таким рішенням депутатів. 

Галина Райкирус, жителька села Великобагачанської ОТГ

- Ми задоволені, що пастівники залишаються в громадському користуванні. Було б рішення інше, ми б приймали радикальні міри.

Стрічка новин