Перспективний план розвитку об’єднаних громад на Полтавщині

Його презентували студентам та викладачам у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Що чекає на громади вже  з наступного року – розкаже Лідія Ритченко.

«Економічний розвиток Полтавської області в контексті процесів децентралізації». Під такою назвою для студентів навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту провели панельну дискусію. Вперше такій аудиторії презентували перспективний план розвитку об’єднаних громад на наступний рік.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації

- Ми його вносимо 21 грудня на сесію обласної ради. То сьогодні у нас в Полтавській області 46 ОТГ, але до 1-го січня, як Полтавська область, так і інші області, повинні прийняти перспективний план територій без білих плям.

У рамках заходу перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький розповів про розвиток освіти, медицини, інфраструктури та спорту у об’єднаних громадах, фінансову підтримку держави. Навів приклади п’яти найуспішніших ОТГ на Полтавщині. Захід відбувся у режимі діалогу. А тому студенти та викладачі ставили питання першому заступнику голови Полтавської облдержадміністрації. Зокрема, щодо розвитку об’єднаних територіальних громад, їхньої співпраці та існуючих проблем.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації

- Ми порівнювали ті громади, які об’єдналися і ми порівнювали ті громади, які не об’єдналися і ми бачили яка була різниця в коштах. Громадам потрібно об’єднуватися, що їм потрібно дбати про майбутнє своїх територій. Стосовно того, що вони встигають, що вони не встигають, або що вони не встигають – це залежить від керівника кожної об’єднаної  громади. І люди на своїх територіях бачать, що у них сьогодні сторюється, або нові медичні заклади, або нові освітні заклади.

Ось такі панельні дискусії планують запроваджувати у виші постійно. Адже співпраця із владою підвищує рівень обізнаності у студентів різних спеціальностей, розкриває перед ними нові можливості та перспективи.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Юрія Кондратюка

- Студенти побачили як треба застосовувати на практиці ті знання, які їм надають  вищі навчальні заклади. Побачили перспективи щодо майбутнього працевлаштування в тих інфраструктурах, які сьогодні було презентовано і це дуже добрий гарний досвід, що зробити громадські обговорення у студентському середовищі тих проектів, програм, і тих результатів діяльності полтавської ОДА, які будуть презентовані під час сесії Полтавської обласної ради.

Студентам та викладачам розповіли і про першочергові завдання, що сьогодні ставлять перед собою керівники громад. Так, серед пріоритетних напрямків освіти - це розширення мережі опорних закладів та будівництво спортивних майданчиків. А медицини - будівництво амбулаторій, ФАПів. Також нині триває реалізація важливих проектів. Зокрема, реконструкція кардіологічного диспансеру у Полтаві та будівництво ЦНАПу. Розвитимуть також і транспортну інфраструктуру регіону.

Стрічка новин