Хочете знати, скільки тепла надійшло в ваш будинок, заходьте на "Мапу комерційного обліку", - "Полтаватеплоенерго"

Хочете знати, скільки тепла надійшло в ваш будинок, заходьте на "Мапу комерційного обліку", - "Полтаватеплоенерго"

Цьогоріч останній місяць осені був по-зимовому холодним, на відміну від листопада 2017 року, коли погода надворі більше нагадувала весну. У листопаді цього року стовпчики термометрів трималися на позначці, нижчій за нормативний показник температури для нашої кліматичної зони.

Так, нормою середньомісячної температури для наших територій у листопаді є +1,3°С, насправді ж вона становила майже -0,5°С (https://bit.ly/2LdNn1K). Торік цей показник перевищував +2,7°С(https://bit.ly/2RSF0uQ).

За якими тарифами відбувалося нарахування за послугу з опалення у листопаді поточного року?

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, оснащених приладами обліку теплової енергії, залежать передусім від обсягів теплової енергії, спожитої ними в розрахунковому місяці. Ці обсяги визначаються за показниками будинкового теплового лічильника, які фіксуються на початку і в кінці місяця (для поточних нарахувань — у листопаді цього року) і розподіляються між мешканцями багатоповерхівки пропорційно до опалювальної площі кожної оселі. При цьому вартість 1 Гкал тепла (тариф) для всіх побутових споживачів однакова (http://te.pl.ua/tarifi/tarifi-dlya-potreb-naselennya/)

Від початку опалювального періоду і дотепер нарахування за послуги підприємства відбуваються за тарифами, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), №405 від 14.06.2018, яка набула чинності 11.10.2018. Зокрема, на послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води для потреб населення діють такі тарифи (http://te.pl.ua/tarifi/tarifi-dlya-potreb-naselennya/)

Скільки тепла спожили мешканці багатоповерхівок з будинковими тепловими лічильниками?

На сьогодні понад 90% полтавців розраховуються за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що знадобилася на опалення їхніх багатоповерхівок. Щоб дізнатися, скільки саме теплової енергії надійшло в будинок, їм варто скористатися цілодобовим сервісом офіційного сайту "Полтаватеплоенерго" "Мапа комерційного обліку" (http://te.pl.ua/gmap.html).

Нагадаємо, з минулого опалювального періоду вона містить не лише інформацію про стан оснащення житлового фонду міста і чотирьох райцентрів області приладами комерційного обліку теплової енергії, а й дані, актуальні для поточного розрахункового періоду для кожного будинку окремо. Відомості, подані в "Мапі комерційного обліку", оновлюються щомісяця.

Зокрема, мешканці житлових будинків з тепловими лічильниками за допомогою мапи (http://te.pl.ua/gmap.html) можуть відслідкувати показники приладів на початку і в кінці розрахункового періоду та терміни їх зняття. Також сервіс показує загальний обсяг тепла, яке надійшло в будинок (Гкал) для опалення приміщень, площу, задіяну в розрахунках, і питоме споживання теплової енергії кожним квадратним метром житлових приміщень (Гкал/кв.м). 

Саме питоме споживання може допомогти споживачеві самостійно обрахувати орієнтовну вартість послуги з централізованого опалення в певному місяці. Для цього достатньо перемножити розмір питомого споживання, опалювальну площу квартири і чинний тариф (грн/Гкал). У результаті споживач отримає суму до сплати за опалення (без урахування пільг та субсидій). Завдяки сервісу "Мапа комерційного обліку" споживачі можуть планувати свій бюджет на оплату комунальних послуг ще до того, як щомісячний рахунок від "Полтаватеплоенерго" надійде їм поштою.

Для мешканців житлових багатоповерхівок, збудованих і введених в експлуатацію після 2000-х років, де, крім будинкового теплового лічильника, є технічна можливість встановити індивідуальні (квартирні) лічильники теплової енергії, на мапі відображені тільки показники будинкового приладу обліку тепла і часові рамки зняття цих показників.

Звертаємо увагу, що нині оновлення даних на "Мапі комерційного обліку" (http://te.pl.ua/gmap.html) завершено. Зараз вона містить актуальну інформацію стосовно послуги з централізованого опалення, котра надавалася протягом листопада цього року.

Щоб дізнатися, скільки саме тепла спожив конкретний житловий будинок і яка його частка припадає на кожен квадратний метр опалювальної площі, достатньо лише обрати своє місто, вулицю та номер будинку (а інколи й діапазон квартир). Наприклад, якщо в графі "Місто" обрати Полтаву і ввести адресу: вул. Героїв Сталінграду, 11, то побачимо не тільки місце розташування цього будинку на карті, а й усю актуальну інформацію щодо нього за листопад. 

Якщо ж у багатоповерхівці, де мешкає споживач, будинковий лічильник теплової енергії поки що не встановлений, нарахування за послуги підприємства він може побачити в "Особистому кабінеті споживача" (https://bit.ly/2zSLSBt), який також функціонує цілодобово. 

Сервіс "Мапа комерційного обліку" — суттєве доповнення до щомісячних рахунків "Полтаватеплоенерго" і добра підмога для споживачів, які цікавляться деталями проведення нарахувань за послуги підприємства.

Стрічка новин