У Полтаві відсвяткували 150-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта"

У Полтаві відсвяткували 150-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта"

У місті відбулися урочистості з нагоди святкування 150-ої річниці з дня створення Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. До обласного центру з’їхалися просвітяни з усіх районів. 

Нині в діяльності відродженої "Просвіти" на Полтавщині значну роль відіграє обласне об’єднання, осередки якого діють у містах і селах регіону. Просвітян Полтавщини привітала директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

"150 років із дня заснування "Просвіти" – це історична подія. Це ще раз нагадує про те, що нам необхідно єднатися, чути одне одного, так як робили ці люди півтора століття потому. Особисто дякую Миколі Кульчинському за те, що він постійно рухає культуру та націю до прогресу", – сказала Валентина Вождаєнко.

Понад 30 років полтавський осередок очолює Микола Кульчинський.

"На Наддніпрянській Україні "Просвіта" заборонялася. У Полтаві товариство створили навесні 1917 року. Його головою став Грицько Коваленко. Пізніше він був розстріляний НКВДистами. І після репресій всі «Просвіти» були знищені. У 1987 році в Полтаві створили клуб «Рідне слово», який я очолив. У цьому залі сидять люди, що стояли у витоків цього осередку. Наша робота формувалася за такими напрямками: пропаганда національної свідомості, утвердження української мови та повернення до віри наших батьків і дідів", – сказав голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Микола Кульчинський.

Ветеранів руху нагородили грамотами і подяками облдержадміністрації та відзнаками. Президент України Петро Порошенко нагородив орденом "За заслуги" ІІ ступеня Миколу Кульчинського.

Стрічка новин