Вдома з парасолькою та відрами

Така ситуація у мешканців будинку по вул. Івана Нечуя-Левицького, 15. Через аварійний дах дощова погода стає критичною. Стеля та мокрі стіни можуть стати причиною пожежі. Роками листуються з комунальниками та чекають ремонту. Подробиці розповість Анна Ружін. 

На підлозі – відра з водою, а зі стелі – дощ. Такий вигляд має квартира пані Надії. Така ситуація і в коридорі, адже жінка проживає на п'ятому поверсі.

– Все це відпадає. Он тече по щитовій. Літом був дощ, то взагалі потоп з даху. 20 відер води винесли. І нікому справи немає до цього. До нас приходив представник ЖЕО – у вас все нормально. А коли полізли на дах і щось там зробили – вода перестала текти. Але не надовго. Там все перекриття даху залишилось ось такими (показує) кусочками рубероїду.

Листування з комунальниками триває роками.

Надія Бордак, полтавка

- І так – із року в рік. І сенсу ніякого. І всі нам обіцяють. Спочатку нас лякали, але зараз уже нічим лякати. Уже і пожежі були через щитову після дощів. Говорили – це не горе. Горе, коли все згорить. Говорю, но доведіть до того, щоб згорів весь будинок, і буде все добре.

Ще у 2012 року під час комісії було виявлено, що дах дійсно протікає.

Звернення взято до відома та буде враховано при плануванні ремонтних робіт на 2013 рік. Таку відповідь отримали мешанці.

Такі ж відписки отримували і в 2016, 2017 та 2018 роках. 

Анна Ружін, кореспондент 

- Ми приїхали до управління житлово-комунального господарства, щоб отримати коментар з приводу аварійного даху. Керівника не було на робочому місці. Ми залишили свій номер телефону та питання, щоб отримати коментар. Будемо чекати відповіді. 

А на ранок – дзвінок від комунальників.

Віталій Худолій, заступник начальника управління з питань розвитку ЖКГ 

- Цей будинок із багатьох, що знаходиться у нас в програмі на ремонт покрівлі. Таких будинків у нас досить багато. І ми їх, звичайно, включаємо в програму, передаємо на депутатські комісії. І щодо цього будинку, на даний момент якраз проходять комісії, які вирішать, скільки коштів в 2019 році буде закладено на ремонти таких будинків і які саме будинки будуть включені до програми цього ремонту.

Юрист у цій ситуації радить звертатися до комунальників або створювати ОСББ.

Максим Маліченко, юрист 

- Мешканці будинку, власники квартир мають право на належне надання послуг з управління. Вони мають викликати для перевірки якості послуг саме управителя. І, не залежно від того, з'явиться їх представник, чи ні, скласти акт-претензію, в якому викласти свої вимоги та терміни для їх задоволеня. Зокрема, вказати, що вони мають провести поточні ремонтні роботи з ремонту покрівлі даху. І за необхідності компенсувати завдані збитки, які були понесені мешканцями.

Людям залишається лише чекати комісії або скористатися порадою юриста. 

Надія Бордак, полтавка

- Звертались до всіх, куди тільки можна. І кожне посилає – телефонуйте на той номер, на той, на той. Телефонуєш – ми цим не займаємося. Звертайтеся до тих... До кого звертатися, не знаю, хіба до неба, щоб дощі не йшли. 

Стрічка новин