Обіцяних Міністерством внутрішніх справ закордонних паспортів нового зразка українці поки що не бачили

Уже кілька тижнів в деяких областях українці не можуть одержати і закордонні паспорти старого зразка - бланки на їх оформлення закінчилися, а нові ще не надійшли. Причина - зволікання чиновників у столиці. Офіційна версія така: Міністерство внутрішніх справ розробило новий зразок закордонного паспорта, однак Кабмін його ще не затвердив. Через це поліграфічний комбінат "Україна" припинив друкувати старі бланки, а деякі ОВІРи, в яких вони вже закінчились, призупинили оформлення закордонних паспортів.

На Полтавщині паспортного ажіотажу як такого немає - доки не надійшли закордонні паспорти нового зразка, видають старі, кажуть в обласній паспортній службі - їх ніхто не відміняв. Однак залишилося старих паспортів всього лише 800 штук, а заявок на отримання надійшло у 5 разів більше, розповідає начальник Полтавського відділу у справах громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Віктор Бондаренко. Каже, у середу телефонував до Міністерства внутрішніх справ - там запевнили, що з понеділка паспорти нового зразка почнуть надходити в регіони.

У документі нового зразка передбачено більше 25-ти ступенів захисту. За співвідношенням ціна-якість це буде один із найкращих закордонних паспортів у світі. Крім того, в обласному ОВІРі ще раз наголосили - у минулому місяці Президент Віктор Ющенко своїм указом підтвердив, що для громадян України закордонні паспорти старого зразка залишаються дійсними до того часу, який обумовлений в документі. Нагадаємо, вони видаються на 10 років.

Стрічка новин