Голову Диканської РДА запідозрили в незаконній передачі в оренду земельної ділянки з водоймою

Голову Диканської РДА запідозрили в незаконній передачі в оренду земельної ділянки з водоймою

Прокуратура встановила, що у 2014 році голова Диканської РДА уклав з підприємцем договір оренди земельної ділянки в комплексі з водоймою загальною площею 9,5 га, вартістю 415 тисяч грн, яка знаходиться на території Диканського району для рибогосподарських потреб.

Однак, відповідно до вимог Земельного та Водного кодексу України райдержадміністрації, з часу набуття чинності Закону України "Про аквакультуру", не мають права розпоряджатися за межами населеного пункту водними об’єктами для рибогосподарських цілей. Такими повноваженнями наділялась Полтавська ОДА.

Окрім цього, під час надання водойми в оренду райдержадміністрацією порушено вимоги ст.134 Земельного кодексу України, ст.51 Водного кодексу України, а саме передано земельну ділянку разом з водним об’єктом не на земельних торгах, за відсутності нормативної грошової оцінки земельної ділянки, паспорту водного об’єкта та рішення органу виконавчої влади про її передачу в оренду.

Отже, прокуратура вважає, що голова РДА вийшов за межі наданих повноважень укладаючи з договір оренди про передачу в користування підприємцю водойми разом із земельною ділянкою.

Для усунення виявлених порушень, в прокуратурі на захист інтересів держави направили до суду позов про визнання недійсним договору оренди та повернення до державної власності спірної земельної ділянки з водним об’єктом. Наразі в суді відкрили провадження по справі та призначили до розгляду.

Стрічка новин