Війна – між владою та перевізниками, а страждають люди

Сьогодні на рейс не вийшли маршрутки приватних перевізників. Страйк тривав до 9-ї ранку. Конфлікт розпочався ще 3 грудня. Тоді приватні перевізники заявили про необхідність підвищення ціни за проїзд до 8 гривень. Тиждень вони скорочували кількість маршрутних таксі. Вимагали справедливої, на їх погляд, ціни. Влада – не погоджувалась. Деталі знає Анна Ружін.

Переповнені зупинки та відсутність транспорту. Так розпочалася середа у Полтаві. У соціальних мережах люди викладали цілі серії фото та відео. Розгорталася активна дискусія.

До 9-ї ранку курсували лише тролейбуси. Але потрапити до них було складно. Маршруток не було.

Після 9-ї на рейс вийшла частина транспорту приватних перевізників. Курсують вони за старою ціною – 4 гривні. Але хочуть більшого.

У міській раді коментують це так.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Весь комунальний транспорт виходить на лінію. Згідно того графіку, який є. Згідно тих маршрутів, які є. О 6-10 я вже був в місті. Тролейбуси їхали за своїми маршрутами. Автобуси комунального підприємства, 10 автобусів, які в нас є, вийшли на маршрути. 47 тролейбусів, які в нас кожного дня виходять - вийшли на свої маршрути. І працюють згідно розкладу, який в них є.

О 14:30 біля стін міської ради зібрались перевізники. Вони готові йти на компроміс. Замість 8 – 6 гривень.

- Ми промоніторили соціальні мережі, подивилися на всі справи. І ми вирішили, що 8 – не реально. І вирішили опустити, щоб йти на компроміс. Він мінімально можливий на сьогодні. Але цей тариф не дає можливості розвиватися та оновлювати транспорт. Більша кількість людей готова платити 6 гривень без проблем. І для людей це не велика проблема.

Позицію підтримує і Юрій Шевчук. Він разом з іншими перевізниками вже озвучував нову версію тарифу. 

Юрій Шевчук, директор ТОВ «Глобус Авто Полтава»

- Ми зустрічались, але вони нам ніякої відповіді не дали. Влада думає. Ми вчора озвучували наше компромісне рішення. Ми хочемо йти на компроміс. Менше 6 просто не буде сенсу працювати. 

У представників влади – інша позиція.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні ми видали близько 20 приписів перевізникам, які не виконують обов'язки і умов договору. Це перший припис. Наступний - це підстава для розірвання договору. Відповідно ті перевізники, які не хочуть працювати на маршрутах, з ними договори будуть розірвані. І будуть оголошені нові конкурси. І знайдемо тих перевізників, які захочуть працювати по тій ціні на той час.

Чи вийдуть приватні перевізники на маршрут завтра – невідомо.

- Яка завтра ситуація буде?

- Поки що ми не можемо цього сказати.

Стрічка новин