Скільки коштує новорічна ялинка?

Менше місяця залишилось до Нового року, тож саме час задуматись над придбанням головного атрибута свята. Скільки цього року доведеться викласти полтавцям за новорічну ялинку? Дізнавалась Ірина Щербак.

- А ця ялинка в яку ціну?

- Така 160.

Ольга Терещенко обирає ялинку на новий рік. Необхідно знайти пишну, –  таку замовила донька. Проте, аби і по «гаманцю» не дуже вдарило. 

Ольга Терещенко, полтавка

- Скоро новорічні свята, обираю гарну ялинку. Донька чекає прикрашати, дістала вже всі новорічні іграшки. Тому хочеться зелененьку, гарненьку. Будемо дивитися, обирати.

З Ольгою Терещенко ми порівняємо ціни у Полтаві. На «Мотелі» вартість однієї ялинки різна. Все залежить від висоти дерева та пишності, розповідає продавчиня. 

Алла Машина, продавець

- Ялинки від 60 гривень. Є 80, 120, 100. На кожен смак є своя ціна. Людина прийшла і вибрала. Комусь худенькі подобаються високі така - 100, 120 буде. Комусь пишні такі на 7-8 ярусів. Та трішки буде дорожчою.

Такі ж ціни і в району центрального ринку. А от на Зигіна ми з героїнею знайшли ялинки від тисячі й більше гривень. 

Як виявилось, ці красуні привезені з-за кордону. Тому ціна і є такою високою. 

Сергій Цукіло, продавець

- Завезені вони з Данії - це норманська піхта. Вони не колючі, до 10 тижнів не осипаються, не жовтіють. На місці пакуються, по місту доставляється безкоштовно. Плюс, якщо вона не пройшла акліматизацію почала жовтіти чи сипатись, людина приходить до нас обирає нову ялинку.

Ми вирішили відвідати Полтавське лісове господарство. Дізнаємось, скільки в них коштує новорічна ялинка. В Чалівському лісництві, що під Полтавою, ціни значно нижчі, ніж в місті. 

- Ось така ялинка має висоту до 2-х метрів. Вона коштуватиме 69 гривень. Якщо взяти трішки меншу. Наприклад таку, вона до 1,5 метра. Вона коштуватиме 51 гривню.

Ціна в лісництві залежить від висоти ялинки. Від одного метра до півтора -  51 гривня. Від півтора до двох - 69 гривень. До 2,5 коштуватиме Вам 78 гривень. 

Здебільшого, в таких лісгоспах продавці закуповують ялинки. А потім за більшу ціну продають їх в місті, розповідають лісники. 

В’ячеслав Москаль, лісничий Чалівського лісництва ДП «Полтавське лісове господарство»

- До нас приїжджають оптові клієнти. Це не тільки з Полтави. Були з Харкова, Дніпропетровська. Починають закупляти новорічні ялинки десь з середини листопада місяця і зберігають їх в складах. А потім на новорічні свята виставляють.

Отже, якщо порівняти ціни на ялинки, то в районах Алмазний та по вулиці Шевченка найдешевша коштує 60 гривень. Найдорожча – 250-300 гривень. У полтавських лісництвах: від 51 гривні до 78. А от за скандинавську красуню, яку доставлять додому, доведеться віддати мінімум 1 250 гривень і вище.

Ольга Терещенко вже визначилась, яку новорічну ялинку придбає. 

Ольга Терещенко, полтавка

- Ялинки дуже гарні. Сьогодні прицінилась на вихідних приїдемо з чоловіком, донькою, будемо купувати.

Стрічка новин