Як обрати безпечну піротехніку?

Новий рік та салюти для полтавців – поняття нероздільні. Чи варто користуватися петардами, хлопавками та іншими піротехнічними засобами, як їх перевірити на якість, де придбати сертифікований продукт та як правильно і безпечно їх застосовувати – дізнавалася Марина Покшіна.

Вячеслав Браславський щороку на новорічні свята купує піротехніку. Говорить: феєрвеки та петарди додають святкового настрою. Разом з друзями підривають її біля дачі на полі. Там, де немає людей. 

Вячеслав Браславський, полтавець

- Купую піротехніку в спеціальних магазинах. Тому що, інколи купуєш на ринку, то, мені здається, вони там несертифіковані. Чому несертифіковані, тому що вони десь відсирівші та можуть зачепити буквально через 10-15 секунд, а можливо не кину. Може і людина постраждати.

Ось так виглядає сертифікат. Він  має бути у кожному піротехнічному магазині. Тут вказані дозволені на продаж найменування товарів. Пожежники говорять: якщо у магазині є такий листок - перевіряти, чи є куплений товар у ньому. Якщо піротехніку використовувати правильно - вона цілком безпечна, кажуть і пожежники, і самі піротехніки. 

- Забороняється продавати дітям, тобто, ну ми не розуміємо, що це таке. Тобто, це вже не відповідає.

Олег Дубовик, головний інспектор відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Полтавській області

- Перше, що обов'язково повинно бути на піротехнічному виробі. Значить, скажімо так, ми, як усі живемо в Україні, усе має бути українською мовою.

Інструкція така має бути назовні, а не всередині.

Марина Покшіна, кореспондент

- Це один з магазинів піротехніки у Полтаві, у якому продають феєрверки, петарди, конфетті, а також бенгальські вогні. Чи за всіма нормами та правилами здійснюють цю діяльність - зараз дізнаємося.

Такі товари повинні зберігатися у сухому місці. При температурі не нижче 15 градусів. У сухому, захищеному від опадів місці. Тобто, на ринку під відкритим небом таку продукцію купувати не можна. 

- Допоможіть мені обрати безпечний феєрверк для Нового Року.

- Безпечної піротехніки не існує. Але, якщо використовувати феєрверки за всіма правилами, то все буде добре.

Продавець у магазині показав - інструкція назовні. Так, як і має бути. На товар сертифікат є. Поліція також перевіряє магазини та ринки на наявність неякісної продукції. 

Володимир Гришанін, старший інспектор з особливих доручень ВДОП УПД ГУНП в Полт. обл.

- Вивчався стан споживчого ринку не лише працівниками Головного управління, фахівцями підпорядкованих підрозділів. Тобто у містах, районах. Було проведено уточнення існуючого вже переліку об'єктів господарювання, які здійснюють розповсюдження і виготовлення даної піротехнічної продукції.

Як обирати та де купувати, знає тепер і Вячеслав Браславський. Чоловік говорить: святкувати потрібно безпечно.

Вячеслав Браславський, полтавець

- Я завжди буду купувати петарди та феєрверки тільки у спеціалізованих магазинах, де є сертифікати.

Стрічка новин