Як захистити українську мову?

Про це говорили на форумі. А саме про план, який дозволить створити умови для розвитку державної мови в Україні.

В актовій залі педагогічного університету стартував Всеукраїнський громадський форум «За українську мову». На захід зібралося близько 300 громадських, культурних та наукових діячів з усієї Полтавської області. Взяли участь також учасники російсько-української війни, політики. Говорили про відродження та популяризацію української мови. Та як викорінити з неї мову країни-агресора. А також обговорили можливості введення у чинний правопис нових норм.

Микола Степаненко, доктор філологічних наук, ректор ПНПУ ім. Короленка

- Усі чекають, що надійде Закон і ми його будемо виконувати. Треба нам виформувати такий Закон, який би відповідав станові речей. Влада повинна чути голос народу, що ми не прості споживачі, а ми вимагаємо нагального такого, такої норми, яка урешті-решт сказала: «Ми живемо в Україні, маємо українську мову, і вона повинна передусім послуговувати усі сфери суспільного буття».

Ірина Фаріон, доктор педагогічних наук, професор НУ «Львівська політехніка»

- Унікальність форуму полягає в тому, що він перший, який відбувається у стінах навчального закладу. Хоч на тому форумі завжди присутні викладачі кафедр університетів. І я дуже тішуся, що в Полтаві він має таке особливе вивершення. Цього року – це останній форум. У лютому в нас плани – Кропивницький і Дніпро.

Стрічка новин