В Україні – спалах кору

Згідно зі статистикою, за цей рік захворіло понад 44 тисячі осіб. Померло від ускладнень кору 15 осіб. А це – на 10 людей більше, ніж минулоріч. Яка ситуація у Полтавській області та як боротись з епідемією, дізнавалась Юлія Хаврель.

Полтавка Оксана Красняник виховує десятимісячного сина Олексія. У 6 місяців йому зробили щеплення. За словами жінки, від нього дитині  стало зле. Тепер Оксана Красняник ставиться до вакцинації з недовірою. 

Оксана Красняник, полтавка  

- У нас після останнього щеплення почались проблеми. У дитини почалися зригування, їсти не хотів, втратив вагу. Потім довелось ще довго лікувати. Тому зараз я проти щеплень.

У рік Олексію Краснянику потрібно зробити ще одне щеплення – від кору. Головний експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА за напрямком «Педіатрія» Світлана Писаренко говорить: вакцинація – єдиний захист від такої хвороби. Інших методів профілактики не існує. 

Світлана Писаренко, головний експерт ДОЗ Полтавської ОДА за напрямком «Педіатрія»

- На жаль, не всі вакциновані. Тому що ми бачимо, що хворіють саме не вакциновані особи. Якби всі були вакциновані, ми би подолали цей спалах. Для того, щоб не було таких інфекцій, потрібно, щоб було вакциновано більше 95 відсотків осіб в популяції. На жаль, ми ще не досягли таких цифр.

На Полтавщині в цьому році – складна ситуація із захворюваністю на кір. Зареєстровано 505 таких випадків: 346 дорослих та 159 дітей. Летальних випадків немає. 

Світлана Писаренко, головний експерт ДОЗ Полтавської ОДА за напрямком «Педіатрія»

- Захворюваність йде і росте. Тому всі повинні бути щеплені. Вакцинуватись можна в амбулаторії у лікаря, з яким підписали декларацію. Що стосується дітей, для них вона абсолютно безкоштовна. Для дорослого населення вона безкоштовна для груп ризику. Тобто, медичні працівники, освітяни, всі силові структури, військовослужбовці, студенти, а також для контактних осіб. Інших, на жаль, всіх дорослих ми не можемо безкоштовно стовідсотково забезпечити вакциною.

Олексію ж Краснянику, перш ніж зробити щеплення від кору, зроблять додаткове медичне обстеження. А його мамі, Оксані Красняник, лікар радить не перейматись якістю, безпечністю та доступністю вакцини. 

Стрічка новин