Зірка телеекранів навчав полтавських фізкультурників

Український телеведучий Олександр Педан разом зі своєю спортивною командою JuniorZ провів тренінг для вчителів фізкультури. Їх знайомили і навчали новим видам спорту. Як саме? Знає Ірина Щербак.  

 - У нас вже 12 місто. І я знаю, що в Полтаві все буде просто супер гуд.

JuniorZ – це проект Олександра Педана. Створений він, аби викликати більшу цікавість школярів до уроків фізкультури. Разом з Міністерством освіти і науки команда JuniorZ змінює систему спортивного навчання в школах. 

Олександр Педан, телеведучий

- У школах на уроках фізичної культури вводяться нові види спорту. Дуже давно хотілось зробити якусь соціальну ініціативу. І я шукав, де можу бути корисним суспільству. Так склалося, що дуже люблю спорт, обожнюю дітей. І це все склалося в те, що на моїй сторінці в інстаграмі за мною багато хто слідкує. Я там пробігся десь мені пишуть: «Так класно, я давно хотіла. Завтра побіжу». Я подумав: хм, працює. І так само я показував різні види спорту, люди підхоплювали і починали ними займатися. Це все ми переклали на JuniorZ.

Головна ідея проекту – навчити фізкультурників новим видам спорту. Аби вони проводили їх на уроках фізвиховання. Спочатку вчителі слухають теоретичну частину. Потім переходять до практики. 

Розділившись на команди, вони розходяться на локації. До Полтави команда JuniorZ привезла 7 видів спорту. Один із них – корфбол.

Корфбол – це голандський  вид спорту. Його особливість – одночасно грають як хлопці, так і дівчата. 

Віктор Батяла, тренер з корфболу 

- Грає є безконтактна, тому і не травматична. Ідеально підходить для школи. Тому, що на уроках буває хлопці грають у футбол, а дівчата сидять на лавці. А тут правила вимагають - хлопці та дівчата грають на рівних.

Вчитель фізкультури Полтавської школи № 3 В’ячеслав Пазинич вперше грає в корфбол. Порівнює його з незвичним баскетболом. 

В’ячеслав Пазинич, вчитель фізкультури Полтавської ЗОШ № 3

- Важко кидати без щита. Нам звичніше кидати в щит, який координує кидок. Але я думаю, якщо є практика в школі, хочу просто пограти в цю гру, спробувати. І я думаю, що можливо будуть впроваджувати цей вид спорту в нашій школі.

А тут вчителі вчаться іншій грі – флорбол. 

Гра схожа на хокей. Головна мета – за допомогою ключки забити м’яч у ворота суперника. Юрій Іванов – вчитель фізкультури Полтавської гімназії № 32, спробувавши, ділиться емоціями. 

Юрій Іванов, вчитель фізкультури Полтавської гімназії № 32 

- Я думаю, діти будуть залюбки грати. Отримавши такі клюшки в подарунок. Ви бачите, я пару хвилин граю і такий заведений, стримуйте мене. Ми все перепробуємо і щось оберемо для себе.

Також вчителі ознайомились з такими видами, як петанк, фризбі, регбі, чирлідинг та бадмінтон. Аби проект реалізовувався не на словах, Олександр Педан підпише меморандум про співпрацю з міською владою. 

Олександр Педан, телеведучий 

- Ми коли заходимо в місто. Вивчаємо вчителів, ми даруємо спортивне спорядження. Ми підписуємо з мером меморандум, про те, що цим школам, які в нас були на тренінгу і які види спорту вони оберуть, їм буде постачання спортивного спорядження.

Олександр Педан та спортивний рух JuniorZ через декілька місяців знову приїде до Полтави. Тільки наступна зустріч відбудеться з дітьми. Разом вони зіграють у вже не нові види спорту. 

Стрічка новин