У Полтаві пройшов І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт учнів МАН

Традиційно його провели в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Як це було, бачила Ірина Щербак.

Близько 400 кращих учнів 8-11 класів міста зібрав Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка для проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. На відкритті конкурсу перед юними науковцями виступив ректор технічного університету, президент Полтавського територіального відділення МАН, професор Володимир Онищенко. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім. Юрія Кондратюка, президент Полтавського територіального відділення МАН України

- Цього року найчисельніше представництво на І етапі МАН є за секцією «Англійська мова». І, що стало повною несподіванкою, секція «Фізики» та «Астрономії». Мені, як ректорові національного технічного університету, цей факт просто гріє серце. Приємно відмітити інтерес молоді до секції «Інформатика». Оскільки спеціальність комп’ютерні науки традиційно користується попитом серед абітурієнтів. Тож мені буде дуже приємно Вас шановні конкурсанти серед наших студентів.

Володимир Онищенко додав: І етап конкурсу співпав з відзначенням сторіччя з дня заснування Національної академії наук України. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім. Юрія Кондратюка, президент Полтавського територіального відділення МАН України

- У Києві будуть відзначати цю визначу дату. І дату сторіччя з дня народження Президента НАУ Бориса Євгеновича Патона. І хотів би побажати нашим юним науковцям брати приклад з таких досвідчених вчених. Мріяти стати великими вченими, для розбудови науки України.

На відкритті виступила й голова міської асоціації керівників закладів освіти Олена Голтвяниця. Вона подякувала Володимиру Онищенку за постійну підтримку і допомогу у розвитку підростаючого покоління. 

Олена Голтвяниця, голова Асоціації керівників закладів освіти міста

- В залі сьогодні сидять не просто учні Полтави. А і майбутні майбутні науковці, вони серед Вас. Сьогодні перший крок Ваш в науку. Серед Вас майбутні доценти, академіки та доктори - це однозначно.

Сергій Шматко - один із учасників конкурсу. Хлопець захищатиме наукову роботу в секції «Математика». 

Сергій Шматко, учень Полтавської гімназії № 17

- Тема «Числа Фібоначчі» про відомого математика середньовіччя. Він написав у 1202 році свою книгу. В ній розповів про числа та деякі їхні властивості. Робота цікава, змістовна і думаю людям буде цікаво її послухати.

А Марія Шугайло захищатиме наукову роботу в секції «Англійська мова». Окрім участі в конкурсі, дівчина приглядається до вишу. Адже цього року закінчує школу.

Марія Шугайло, учениця Полтавської гімназії № 17

- Я розглядаю цей варіант. Адже я дуже цікавлюся різними програмами, міжнародними програмами обміну. І я чула що в цьому університеті відбуваються такі обміни. Є співпраця з різними іншими університетами. Тому це цікаво для мене.

Переможці І етапу мають пройти другий відбір. Після якого кращі представлять Полтавщину на Всеукраїнському рівні. 

Стрічка новин