За полтавцями слідкуватимуть на вулицях

До кінця року в місті встановлять близько 300 камер відеоспостереження. Цей проект реалізується з вересня 2017 року. Влада міста обіцяє завершити його до кінця 2018-го. Що фіксуватимуть камери, як працюватимуть та де, знає Ольга Соломаха. 

Це студент одного із місцевих вузів Андрій Комягін. Про себе говорить: не конфліктний. Та нещодавно з ним трапилася ситуація, у якій довелося застосувати силу, аби не стати жертвою.

Андрій Комягін, полтавець

- Нещодавно я повертався увечері з навчання додому. Почув, що якісь хлопці почали мені свистіти. Хотіли до мене докопатися. Явно хотіли відібрати телефон або гроші.

Андрій неприємностей уник. Та турбує хлопця інше.

Андрій Комягін, полтавець

- Хвилююся за те що, в мене є дівчина, яка повертається додому увечері. Було б дуже добре, якби були якісь камери встановлені, щоб правопорушників фіксувати. Дуже хотілося б, щоб було більше безпеки у місті.

Посилити безпеку міста встановленням камер відеоспостереження. В Полтаві цим питанням почали займатися ще у 2017. Тоді міська рада почала працювати над проектом «Безпечне місто». Ми вирішили дізнатися, на якому етапі він знаходиться.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Загалом запровадження проекту «Безпечне місто» для Полтави – це багатостраждальний проект. Поліція запропонувала в імплементацію цієї передової техніки і технологій ще років чотири тому. Ми отримали підтримку депутатського корпусу. Все було добре, але чомусь із різних причин оголошувалися тендери, хтось вигравав, а хтось – ні. Нарешті у цьому році фірма, яка виграла тендер, приступила до монтажних робіт.

Виграла тендер на встановлення камер по місту компанія Явір-2000.

Євгеній Прокопенко, представник ПП «Явір-2000»

- З 2017 року у Полтаві розпочався проект «Безпечне місто». Ми, фірма «Явір-2000», виступаємо підрядною організацією, яка виконує роботи з монтажу цих відеокамер. 317 камер поставлять для того, щоб забезпечувати контроль дорожнього руху, а також – у громадських місцях.

Спеціаліст розповів про характеристики камер.

Сучасна техніка відеоспостереження значно полегшить роботу поліції. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Різного типу камери у різних місцях, з різними функціями будуть фіксувати всі ті необхідні моменти, які треба для забезпечення порядку. Крім того, безпечне місто включає в себе можливість доступу і користування даними і інших соціальних, комунальних та державних інституцій, які потребують такої інформації. Це і держслужба з надзвичайних ситуацій.

Ці камери вже є у місті. Та, за словами заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексія Чепурка, поки вони не функціонують.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Сервер у нас у міській раді. Він поки непрацюючий. Ми чекаємо закінчення цього об'єкту. Нам підрядна організація все по акту прийому-передачі передасть, і тоді ми вже зможемо запускати. Тоді ми зможемо наглядно дивитися роботу цих відеокамер.

До кінця року фірма-підрядник обіцяє забезпечити Полтаву відеоспостереженням. У міській раді гарантують якомога швидше ввести їх в експлуатацію. Така новина здивувала та порадувала Андрія Комягіна.

Андрій Комягін, полтавець

- Це добре, що у Полтаві встановлять камери спостереження. Люди не будуть хвилюватися за свою безпеку. Камери будуть фіксувати правопорушників. Це успіх.

Стрічка новин