Полтавські школи оточені рекламою тютюну

29 точок продажу розташовані у п'ятихвилинній доступності поблизу 17 шкіл. Таке дослідження провели фахівці ГО «Життя». Але є рішення, як боротися з проблемою. Більше про це розповість Анна Ружін.

Марина Козак працює старшою медсестрою у центрі первинної медико-санітарної допомоги. Пацієнтів лікують та проводять бесіди про шкоду від паління. 

Марина Козак, старша медсестра КП «Центр ПМСД №2» 

- Всім дітям та підліткам розповідається про шкідливість тютюнопаління, як воно шкодить всім органам і системам - дихальній та серцевосудинній, нервовій. Всім розповідаємо, яке майбутнє чекає дітей, які палять. Воно не таке яскраве, як це вони собі уявляють.

Проблема паління популярна у різних верств населення. Особливо це молодь. А маркетингові ходи лише сприяють появі нових курців. 

Фахівці ГО «Життя» провели дослідження, як продають тютюнові вироби у Полтаві. 

У Полтаві дослідили 29 точок продажу, які розташовані у 5-хвилинній доступності поблизу 17 шкіл. 100 % цих точок торгують тютюновими виробами. 97 % торгових точок використовують викладку сигарет із підсвічуванням, додатково розміщують привабливі зображення та постери. У 62 % випадків тютюнові вироби розміщують на рівні очей дитини (1 метр або нижче), у 45 % – поряд із сигаретами викладають солодощі та іграшки. 

Один із шляхів боротьби з палінням – заборона рекламної викладки сигарет. Законопроект №4030а передбачає заборону рекламної викладки сигарет у вітринах магазинів, а також розширює перелік вільних від тютюнового диму місць. Тютюнові вироби будуть продаватися, як і раніше. Але вони знаходитимуться поза полем зору покупця. 

Дмитро Купира, координатор адвокації ГО «Життя»

- З 2012 року в Україні реклама спонсорству та стимулювання продажів тютюнових виробів заборонена. Що це означає? Реклами тютюну в Україні бути не може. 

Лікарі ж і далі будуть проводити бесіди. Щоб було менше потенційних курців. 

Марина Козак, старша медсестра КП «Центр ПМСД №2»

- Наші діти дуже хочуть гарного майбутнього і для них гарне майбутнє це їхнє здоров'я. І здоров'я їхніх дітей.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію