Близько півтисячі дзвінків за добу приймає диспетчерська служба "Полтававодоканалу"

Близько півтисячі дзвінків за добу приймає диспетчерська служба "Полтававодоканалу"

Аварійно-диспетчерську службу "Полтававодоканалу" умовно можна назвати "мозком" комунального підприємства. Цілодобово працівники служби здійснюють загальне оперативне керівництво експлуатацією систем водопостачання і каналізації.

Основними функціями аварійно-диспетчерської служби є забезпечення злагодженої роботи виробничих підрозділів підприємства, контроль за підтриманням оптимального тиску води в мережах водопостачання та стабільною роботою системи водовідведення. Також одним з напрямків роботи є прийом заявок на усунення аварій на водогонах та каналізаційних мережах. А ще контроль за проведенням аварійних та планових робіт на мережах.

"Оскільки споживання води містом протягом доби нерівномірне, для стабільного водозабезпечення необхідний цілодобовий контроль за підтримкою тиску в розподільчих мережах. Відтак, в одно- та двоповерхових будівлях оптимальний тиск – 1-1,4 атмосфери, в п’ятиповерхівках – 2,6 атмосфери, в дев’ятиповерхівках – 4,2 атмосфери, – розповів начальник аварійно-диспетчерської служби "Полтававодоканалу" Ігор Середа.

В аварійно-диспетчерській службі обладнано спеціальну систему з контрою за тиском в контрольних точках тиску води у Полтаві в режимі реального часу. Їх вісім: Спаська, Павленки, Електромотор, площа Незалежності, Гожулянська, Київське Шосе, Дублянщина та проспект Миру.

"Якщо диспетчер бачить, що тиск у контрольній точці зменшується, він за допомогою комп’ютеру може збільшити його до нормативного. На зміні цілодобово працюють 2 диспетчери. Один здійснює управління подачею води. Другий приймає заявки від мешканців та контролює роботу виробничих підрозділів", – повідомив Ігор Середа.

Аварійно-диспетчерська служба здійснює також контроль за переміщенням автотранспорту, який перевозить аварійні бригади підприємства. Щодоби на мережах водопостачання та водовідведення  працює по п’ять аварійних бригад.

"На моніторі комп’ютеру можна спостерігати в режимі реального часу, де проводять ремонтні роботи і місце розташування транспорту. Один транспорт закріплений за службою водопостачання, інший – за службою водовідведення", – пояснив Ігор Середа.

Щодоби до аварійно-диспетчерської служби надходить близько 500 дзвінків від мешканців. Найбільше навантаження на диспетчера припадає з 700 до 2200 годин та в разі значних відключень  водопровідних мереж.

"Черговий диспетчер має взяти від мешканця максимум інформації, а потім оперативно передати її майстру аварійної бригади. І вже майстер якнайшвидше приймає заходи для ліквідації аварійної ситуації", – зауважив начальник аварійно-диспетчерської служби Ігор Середа.

Костянтин П’ятак – диспетчер аварійно-диспетчерської служби. Працює цілодобово в режимі доба/через три. Окрім прийому заявок від мешканців, підтримує зв'язок із комунальними структурами та аварійними бригадами.

"Приймаю звіти, передаю заявки, контролюю процес переміщення бригад, використовуючи програму для реєстрації заявок, систему контролю за транспортом та інтерактивну карту комунікацій Полтави", – розповів Костянтин П’ятак.

Одна із задач роботи диспетчера – знайти взаєморозуміння зі споживачами:

"Іноді нас не розуміють, іноді ми щось не розуміємо. А потрібно уважно вислухати людину, чітко розібратися у ситуації, й так само чітко передати її далі майстру бригади або у відповідну структуру. Робота диспетчера деякою мірою близька до роботи психолога", – поділився Костянтин П’ятак.

Телефони аварійно-диспетчерської служби "Полтававодоканалу" працюють цілодобово. Звертайтеся за номерами: 56-96-00, (050)-49-55-700, (098)-16-55-700.

Стрічка новин