Алкогольний стан – від патрульних

Працівники Сервісного центру та поліцейські провели акцію «Випробуй у безпеці», в ході якої патрульні пропонували водіям пройти тести в нетверезому стані. При цьому – не порушувати правил дорожнього руху. Як на таку пропозицію реагували водії, розкаже Ірина Щербак.

- У нас є такі окуляри. Вони повністю імітують стан алкогольного сп’яніння. У нас буде для Вас декілька завдань. Одягайте окуляри.

Окуляри демонструють вплив алкоголю на поведінку людини. Одягнувши їх, водіям необхідно виконати різні вправи. Полтавець Олег Бут першим спробував дію окулярів. 

Олег Бут, водій 

- Без окулярів все просто. А в окулярах все трішки розпливається, втрачається координація.

Взяти участь в акції «Випробуй у безпеці» виявилось чимало бажаючих. Серед них і жінки. Тетяна Мельниченко щойно отримала водійське посвідчення. 

Тетяна Мельниченко, водій 

- Після того, як ми отримали права, нам запропонували пройти тести на імітацію в стані алкогольного сп’яніння. Як йти по змійці, заплітаються ноги. І дуже координація здвигується. Страшно. Якщо ви випили, залиште ключі вдома.

Такою акцією патрульні хотіли привернути увагу полтавців до проблеми нетверезих водіїв за кермом. 

Аліна Кондратенко, патрульний поліцейський

- З початку року на території обслуговування, управлінням патрульної поліції в Полтавській області було зареєстровано 842 випадки керування водіями в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. І було зафіксовано 52 ДТП, учасники яких були у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Проходила акція в Сервісному центрі МВС. Цим самим фахівці звертають увагу водіїв-початківців на нові правила видачі водійського посвідчення. 

Вікторія Трощак, спеціаліст секторів персоналу та зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в Полтавській обл. 

- Якщо протягом 2-х років громадянин вчинив правопорушення в напрямку забезпечення дорожнього руху у стані алкогольного сп’яніння, йому посвідчення водія не повертаються. І поновити своє право керувати транспортним засобом можна лише закінчивши навчальний заклад. Потім – склавши теоретичну і практичну частину іспиту. І тільки тоді знову отримати посвідчення подія строком на 2 роки.

Олег Бут за кермом 26 років. Чоловік вважає автомобіль та алкоголь несумісними речами. 

Олег Бут, водій 

- Категорично відношусь до вживання алкоголю за кермом будь-яких транспортних засобів. Не вітаю, це є неприйнятним.

Стрічка новин