Виставка картин та премія

Художники, студенти міста, інтелігенція та шанувальники живопису, всі – на відкритті виставки полтавського художника Андрія Сербутовського. Пройшов захід у Галереї мистецтв. На відкритті провели і церемонію нагородження лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка у шести номінаціях.

У виставковій залі Галереї мистецтв – картини Андрія Сербутовського. Тут – портрети, натюрморти, пейзажі та тематичні картини. Це виставка художника під назвою «Роздуми».

Яков Купинський, відвідувач виставки

- Прекрасна виставка. Андрій Андрійович – людина з цікавою долею. Цікавий художник. Малював у манері соцреалізму. Жанр, який зараз не користується серед художників популярністю. Я вважаю, що його роботи передають емоції, відчуття, це у живописі – головне у моєму розумінні.

Раніше картини зберігалися у фонді Галереї та в збірках приватних колекцій. Сьогодні на них можуть подивитися всі охочі.

Олексій Петренко, колекціонер

- Тут з моєї збірки представлена значна частина картин. В різних жанрах: натюрморти, пейзажі, жанрові картини, портрети. В чому був надзвичайно сильним та потужним, Андрій Андрійович. Це всі жанри, розміри, техніки. Все він вмів. Я вважаю, що це – художник, один із найвизначніших на Полтавщині, а також і України. Хоча його вже й немає, але ми бачимо його роботи, якими цікавляться.

Традиційно під час відкриття фондової виставки відбулося урочисте вручення премії імені Миколи Ярошенка. 

Людмила Бойченко, заступник Полтавського міського голови з гуманітарних питань

- Визначають людей у шістьох номінаціях, які себе демонструють у літературі, живописі. У цьому році були представлені дуже гідні роботи, які пройшли через комісії фахівців.

Переможцями у шести номінаціях стали – Ігор Величко, Володимир Бернацький, Святослав Пашинський, Ольга Орлова, Юрій Матвєєв та колектив працівників відділу мистецтва Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського.

Стрічка новин