20 років невідомої історії відновлено

Полтавцям презентували книгу «Полтавський інститут шляхетних дівчат. Персоналії»

У ній викладена історія закритого дівочого закладу. Його засновників, вчителів та випускниць. Сюди увійшла й втрачена інформація про останні 20 років існування іституту. Автор книги Петро Лелюк, працювавши в архіві, натрапив на втрачені документи про заклад. З них і розпочалось створення видання. Над ним автор працював 7 років. Допомагали колеги. Вони надали цінні матеріали, які увійшли до книги. 

Петро Лелюк, автор книги «Полтавський інститут шляхетних дівчат. Персоналії»

- По навчальному закладу вже була випущена книга Петра Мазанова. Випущена 1888 році. Після цього інститут проіснував до 1919 року. І за цей період повністю відсутні дані. Втрапили в руки документи, які пропали, але збереглися описи цих документів. На основі цих описів. Встановлена історія перебування інституту у Владикавказі. Коли після революції інститут туди евакуювали. Крім того, вдалося встановити людей, випускниць, які за двадцятилітній період були невідомі. 

Олексій Новіков, директор Центру вивчення сімейної історії «Метрика»

- В Російському державному історичному архіві в Петербурзі були знайдені документи, в тому числі по історії Полтавського інституту шляхетних дівчат. А саме: креслення будівель, за якими воно будувалось. Вони увійшли до книги.

Стрічка новин