Сьогодні – Міжнародний День футболу

А для Полтави футбол – це, насамперед, команда «Ворскла». Зараз клуб – один із кращих в Україні. Його історія почалася у 1955 році. Спочатку команда називалася «Колгоспник». Як полтавська «Ворскла» формувалася, де перемагала та які найвищі досягнення – у сюжеті Марини Покшіної.

 29 вересня 1996 року полтавська «Ворскла» у рамках Вищої ліги 1996-97 років сенсаційно переграла київське «Динамо». Тоді замість трибун на стадіоні були звичайні лави. Сама «Ворскла» ще грала у формі в жовто-чорних кольорах. Того разу ворскляни вперше вийшли до Вищої ліги чемпіонату України з футболу і грають там дотепер, жодного разу з неї не вилетівши. 

Іван Шарій – найстарший гравець, найстарший дебютант і найстарший бомбардир «Ворскли». У 2009 році визнаний найкращим гравцем століття в Полтавській області. Тоді капітаном команди був Ігор Кислов. Запам'ятався найдовшим перебуванням на цій посаді у ФК «Ворскла». Він – бронзовий призер чемпіонату України з футболу. Тоді команда вийшла до «Єврокубку».

Василь Сачко став автором «золотого» голу для «Ворскли». Сам футболіст говорив: м'яч просто опинився у потрібному місці у потрібний час. Йован Маркоскі вийшов на ударну позицію та пробив по воротам. Голкіпер Андрій П'ятов відбив м'яча, але прямо на голову Василю Сачку. Форварду залишилось влучити у порожні ворота. Цей єдиний гол приніс команді перемогу в фінальному протистоянні Кубку України-2009.

Стрічка новин