Полтавський народний депутат-захисник Артем Вітко: "Коли країна в небезпеці – люди кличуть на допомогу Бога і солдата"

Артем Вітко вручив відзнаку громадської організацї «Народний захисник» волонтеру Тетяні Вільховій
Артем Вітко вручив відзнаку громадської організацї «Народний захисник» волонтеру Тетяні Вільховій

У День Збройних Сил України військовослужбовців та волонтерів Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського, Кобеляцького та Козельщинського районів привітав зі святомнародний депутат України, екс-комбат добровольчого батальйону Артем Вітко. Народний обранець вручив їм почесні відзнаки громадської організації "Народний захисник".

Справжній чоловік передусім має бути захисником

У залі вони сиділи пліч-о-пліч – воїни АТО і волонтери. Молоді та сивочолі, більшість – у військовій формі, з орденами й медалями, усміхнені, доброзичливі і надміру серйозні. Їм довелося на своїх плечах нести тягар війни, загартовуватися у боях із російськими окупантами, плекати міць Збройних Сил України.

Свято почалося із фронтових українських пісень, чимало з яких народжувалося в окопах між боями. Борис Ярошенко із Кобеляк – лауреат фестивалю «Пісні народжені в АТО» виконував свої твори під гітару. Він служив у 90-му окремому десантному батальйоні ім. Івана Зубкова. Присутні у залі слухали, затамувавши подих, на очах багатьох бриніли сльози.

Учасник АТО Борис Ярошенко виконує свої пісні про військову службу Учасник АТО Борис Ярошенко виконує свої пісні про військову службу

- У душі назавжди закарбувалося наше військове братство, – ділиться міркуваннями Борис Ярошенко. – На фронті було нелегко, але душа відпочивала. Усе побутове, несуттєве відходило на задній план. Там – життя або смерть. Ти сьогодні прикриваєш спину товаришу, завтра – він прикриває твою. Якісь непорозуміння, суперечки стають непотрібними й недоречними.

– У країні складна ситуація – війна продовжується, – приєднується до розмови ветеран АТО із Чутового Володимир Юрьєв. – Треба буде ще взяти зброю до рук – зроблю це не замислюючись. У мене – син і донька. Якось вони запитали: «Тато, ти нас захищатимеш?» Я ж не скажу їм: «Та ні, дітки, сидітиму вдома». Звичайно, родина хвилюється, але справжній чоловік передусім має бути захисником.

Полтавський народний депутат-захисник Артем Вітко разом з воїнами та волонтерами – це одна родина Полтавський народний депутат-захисник Артем Вітко разом з воїнами та волонтерами – це одна родина

Воїни радіють кожному нашому приїзду

У перші місяці війни, коли на Донбасі було особливо складно з продовольством, одягом, амуніцією, наших хлопців всіляко підтримувала численна армія волонтерів. Свою благодійну справу продовжують виконувати і зараз.

– Із 2014 року їздимо до воїнів на передові рубежі, – розповідає волонтер із Кобеляк Тетяна Вільхова. – І обов’язково допомагатимемо, доки це буде потрібно. На Донбас возимо все, про що нас просять – форму, одяг, рації, генератори, інструмент. Півроку тому – бінокль, який передав нам народний депутат Артем Вітко. А ще готуємо смачну домашню їжу: вареники, холодці, налисники. На Новий рік обов’язково повеземо олів’є. Воїни завжди радіють кожному нашому приїзду.

– Ми побували у багатьох військових частинах, – говорить волонтер із Карлівки Валерій Петренко. – Є що пригадати. Найбільше ж запам’ятався такий випадок: приїхали ми до однієї бабусі. Вона каже: лізьте на горище, там – валянки і кожухи. Це був одяг 60-х років минулого століття. Відвезли у Краматорськ. Минуло 4-5 місяців. Знову потрапили туди. Командир дуже дякував, адже хлопці вистояли у привезених валянках і кожухах цілу зиму на постах. Здається, невелика допомога, але запам’яталася на все життя.

Головне покликання – захищати батьківщину

– Коли країна в небезпеці – люди кличуть на допомогу Бога і солдата, – наголошував полтавський народний депутат-захисник Артем Вітко. – Зараз Україні нелегко і вона кличе нас – військових, волонтерів, усіх, хто не байдужий до долі своєї держави. Із власного досвіду знаю, як важко служити в армії. Але ніколи не жалкував, що обрав професію військового.

Артеме Леонідовичу, на Вашу думку, запровадження воєнного стану в Україні було необхідним кроком?

– Безумовно. Адже Росія у нейтральних водах обстріляла наші кораблі, захопила в полон українських моряків. Це – пряма, відверта агресія. І не відповісти з боку Верховного Головнокомандуючого, вважаю, було б зрадою для України. Відтак, я особисто голосував за введення воєнного стану. І дуже прикро, що дехто із полтавських народних депутатів взагалі проігнорував прийняття цього важливого рішення.

Тобто ситуація на кордоні залишається напруженою?

– Росіяни зосередили неподалік близько 80 тисяч своїх військовослужбовців, 50 ударних літаків та 250 гелікоптерів. Тому, вважаю, території, що межують із Росією, мають бути готовими до найгіршого розвитку подій.

Україна має сили дати відсіч збройній агресії?

– На деякий час у нас сили є навіть для повномасштабних бойових дій. Але вести швидку сучасну війну без суттєвої підтримки західних партнерів Україна не зможе. На жаль, Росія переважає нас у багатьох позиціях.

На своїй сторінці у Фейсбуці Ви написали, що зібрали рюкзак і готові при потребі повернутися на фронт…

– Це, дійсно, так. До речі, я закликав і колег-депутатів поступити таким же чином. Чесно кажучи, великого ентузіазму з цього приводу у багатьох із них не побачив. Я ж залишаюся передусім військовим і вкотре повторюю, що у Верховній Раді перебуваю у відрядженні. Головне моє покликання у житті – захищати батьківщину!

Стрічка новин