На Полтавщині повернули державі з незаконної оренди 55 га землі

На Полтавщині повернули державі з незаконної оренди 55 га землі

Прокуратура встановила, що між Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та громадянином укладено договір оренди землі загальною площею 55 га для ведення фермерського господарства. 

Земля знаходиться за межами населених пунктів на території Купєватівської сільської ради Глобинського району. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Вказаний договір уклали з порушенням вимог ст. 7 Закону України "Про фермерське господарство" та ст.ст. 123, 124, 134 Земельного кодексу України, а саме без проведення передбачених законом земельних торгів.

Для захисту інтересів держави, прокуратура скерувала до суду позовну заяву з вимогами про визнання незаконними та скасування наказів ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстрації. Однак, рішенням Глобинського районного суду у задоволенні позову було відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, прокуратура Полтавської області оскаржила його в апеляційному порядку.

Апеляційну скаргу прокуратури суд задовольнив у повному обсязі, рішення суду першої інстанції скасовано та постановлено нове рішення яким визнано незаконними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, визнано недійсним договір оренди землі загальною площею 55 га та скасовано його державну реєстрацію. 

Таким чином, за наполегливої позиції органів прокуратури Полтавської області з незаконної оренди державі повернуто 55 га землі.

Стрічка новин