У Полтаві презентували стратегію розвитку туризму на 10 років

Піраміди в Березовій Рудці
Піраміди в Березовій Рудці

Стратегію розвитку туризму та курортів Полтавщини на період до 2029 року презентували в обласному центрі.

За круглим столом на тему "Розвиток туризму на засадах міжмуніципального співробітництва" зібралися представники влади, науковці, фахівці туристичної галузі та студенти. У засіданні взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, професор, голова ресурсного центру міжмуніципального та транскордонного співробітництва В’ячеслав Толкованов, директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

"Культура – це наша духовність. Голова облдержадміністрації опікується цим напрямком, і за останній рік область зробила значний прорив в галузі культури та туризму. Полтавщина – унікальний регіон. Тут народилося чимало видатних особистостей. Є чим привабити туриста. Наприклад, у нас є відомий музей М.В. Гоголя, Більське городище, Миргород та інше. Тож бажаю всім плідної праці. Особливо приємно, що до роботи долучається молодь та ініціює свої проекти", – зазначив Микола Білокінь.

Як зазначила Валентина Вождаєнко, до розробки стратегії долучилися всі райони. Нині презентували перші напрацювання. І надалі кожен може внести свої корективи.

"Хочу відзначити роботу Комендантівки Кобеляцького району. Там проживає 350 людей. Саме ж село має нині надзвичайно привабливий імідж. Тут почали розробляти одні з перших туристичних кластерів. Наступний рік за сприяння голови облдержадміністрації та депутатського корпусу буде пріоритетним для розвитку туризму. Серед головних напрямків також визначили й розвиток інфраструктури. Це дороги та під’їзди до наших пам’яток та об’єктів. Нині ми маємо 2 млн грн для виготовлення проектної документації на зруйновані пам’ятки культурної спадщини. В першу чергу гроші розподілять на Хомутець, Березову Рудку, Комендантівку та інше. Зокрема, сюди ввійдуть і дві наші унікальні піраміди. І це невеличкі плюси, які поступово створюватимуть наш імідж", - наголосила Валентина Вождаєнко.

За словами В’ячеслава Толкованова, майже 40% проектів по Україні розробляють на Полтавщині. Область має позитивний досвід щодо впровадження стратегії поводження з твердими побутовими відходами.

Стрічка новин