Приховати не можна показати

Під таким гаслом в обласній бібліотеці провели виставку. На ній представили майже 30 чорно-білих портретів. Зображені на фото жінки та діти, які зараз перебувають у притулку для жінок та дітей. Вони пережили насильство. Не бояться розповісти свої історії. Фотовиставку присвятили всесвітній кампанії «16 днів проти гендерного насильства». 

Чорно-білі кольори. Це – настрій фотовиставки. Вона про насильство в сім'ї. Фотографії на показ виставили у холі обласної бібліотеки. Тут роботи полтавського фотографа Олега Журавльова.

Олег Журавльов, фотограф

- «Світло надії» запросили мене, щоб я зробив фотосесію жінок, які потрапили у скрутну ситуацію. Щоб глядачі, читачі, присутні на виставці зрозуміли, що це є явище-насилля в сім'ях. І взагалі: насилля – воно існує. З ним треба боротися. Тому що, якщо замовчувати ці факти, то вони будуть продовжуватися. Якщо про них говорити, то я сподіваюся, що їх стане менше.

Прості жінки з непростими долями на фото  під час фотосесії вразили Олега. Каже: перед об'єктивом усміхнені та безтурботні. Спочатку не вірилося, що пережили насильство. Це – світлина Ольги Чередник. Вона до притулку для жінок та дітей потрапила через знущання чоловіка. Сьогодні приїхала на виставку аби розповісти свою історію.

Ольга Чередник, постраждала від насильства чоловіка

- Мій чоловік знущався наді мною та над нашою донькою.І в один момент привів коханку до дому і виставив нас за поріг.Приїздила поліція.Але нічого зробити не могли.Ми залишилися без оселі,без речей,без нічого.

Організаторка  виставки –  Олена Чикурова. Говорить: добре, що жінки не бояться говорити про свої проблеми.

Олена Чикурова, директор притулку для жінок та дітей

- Дівчата зараз на фотовиставці. Вони не бояться сказати, що так, мене били, наді мною знущалися та мене гвалтували. Мене побили так, що мені вирізали селезінку. Всі вони написали заяви у поліцію. У однієї з них є обмежувальний припис. Це – найперший у Полтавській області. Зараз вони настільки розцвіли та відчули, що вони жінки.

Однією із таких. Є Марія Зимівець. Це її фотографія з сином. Чоловік ображав та бив. Зараз вона у притулку для жінок та дітей.

Марія Зимівець, постраждала від насильства чоловіка

- Важко з ним жилося. Якщо щось йому не подобалося, то він підіймав на мене руки. Сталося так, що йому понизили зарплату на роботі і він став частіше випивати. Далі з ним стало жити нестерпно. Я ніколи не терпіла, коли він підіймав на мене руку. Тікала до батьків. Викликала поліцію. Але потім я зрозуміла, що до батьків не можу тікати. Там він мене швидко знаходив. Він вважав, що я його власність.

Іншим жінкам радить не боятися і йти від агресора.

Марія Зимівець, постраждала від насильства чоловіка

- Ніколи не терпіть насилля. Якщо чоловік так вихований. Він не зміниться. Не терпіть, цініть себе та поважайте.

Стрічка новин