Поліціянти, благодійники та освітяни обговорили проблеми домашнього насилля

Сумнівне лідерство. Полтавщина – серед областей з найбільшою кількістю випадків домашнього насилля в Україні.

Таких злочинів зараз зареєстровано 1 818. В основному вчиняють їх чоловіки. З початку року в Полтавській області нарахували майже 1700 таких випадків. Домашнє насильство карається ув'язненням. Якщо нанесення ушкоджень загрожує життю, кривдник може отримати до 2-х років позбавлення волі. Як же запобігти домашньому насиллю? На це питання сьогодні шукали відповді правоохоронці, фахівці благодійної організації «Світло надії» та представники Управління освіти. Говорили про статистику, причини та місця злочинів.

Жанна Ахіджанян, начальник сектору превентивної діяльності ГУ НП у Полтавській області

- Особисто я, також дільничні офіцери поліції на місцях, ми попереджували, зверталися до людей, які вчиняють насильство в сім'ї. Не буду казати "кривдників", це слово визначене Законом - "кривдник", які створюють насильство над жінками.

Артем Приходченко, заступник начальника Полтавського ВП, начальник слідчого відділу

- Потрібен певний час, щоб налагодити саму систему і ряд заходів, що будуть впроваджені для успішного направлення до суду позивних кримінальних правопорушень. Але труднощів з цим не буде, адже розмежування між адміністративною і кримінальної відповідальністю наявне в самому Законі. 

Стрічка новин