День Збройних Сил України

Де навчають майбутніх захисників. Які настрої і страхи людей, на честь яких свято, наша знімальна група дізнавалася у військовому коледжі сержантського складу. Спілкувалися як з досвідченими вояками, так і з юною зміною, яка лише мріє про військову кар'єру. Які вони – теперішні та майбутні захисники України – знає Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондент

- Це - полтавський військовий коледж сержантського складу. Тут навчають курсантів з усієї України. Як готують майбутніх захисників – зараз дізнаємося.

Більше 200 курсантів хочуть пов'язати своє життя зі Збройними Силами України. Серед них – Олександра Сукач. Дівчина з дитинства мріяла стати військовою. Таку професію вона обрала через любов до форми та почуття патріотизму. У майбутньому дівчина мріє стати генералом. Завжди захоплювалася своїм батьком. Він – солдат. 

Олександра Сукач, курсантка 2 курсу

- Насправді мій вибір професії був заздалегідь. Набагато заздалегідь. Ще з подій 2013-2014 років, які відбулися у моєму рідному місті. І це дало мені поштовх на те, щоб обрати саме цю професію.

А це Тарас Шингирій. Хлопець уже має одну військову освіту. Проте на цьому зупинятися не збирається. Говорить: хто як не він буде захищати Україну. Ділиться: себе вважає патріотом. Тому ця професія для нього – покликання.  

Тарас Шингирій, курсант

- Ще з дитинства я мріяв обрати військову професію. Після 9 класу вступив у військовий ліцей, який знаходиться в Кременчуці, там мені дуже сподобалося. Вирішив піти далі, здобувати вищу освіту у військових коледжах, інститутах.

Охочих стати військовими багато, але не кожному це вдається. Фізична підготовка, витривалість та головне – розуміння своєї справи. Це – курсанти, майбутні зв'язківці. Їх навчають окрім військової справи, ще і розумітися в комп'ютерах та інших новітніх технологіях. 

- Працювати можливо, розгорнути антену на повну довжину не буде доцільно. Ми під'єднуємо до станції, проводимо тестування на цю антену. Далі дивимося, яким параметрам відповідає.

Одна з головних вимог до майбутніх військових – знання іноземної мови. Та невід'ємною частиною роботи солдатів є володіння зброєю. Тарас Шингирій говорить: спочатку було ніяково тримати в руках зброю. Але з часом звикся. Зараз не має жодних проблем. Юнаки не приховують: хвилювання є, адже будь-якої миті вони можуть відбути у «гарячі» точки країни.

- Це дає імітацію військової техніки, вид розвідки, яку проводити, тип розвідки, яку проводите - тепловізор. Це проводиться для того, щоб зорієнтувати ту або іншу техніку.

Тарас Шингирій, курсант

- Неодноразово у нас були навчання стрільб, як денних, так і нічних. І дуже вміло умію поводитися і з автоматами і з пістолетами. Знаю, як обслуговувати їх, як ними користуватися.

Полковник Кирило Злобін ділиться: велика кількість випускників мають бойовий досвід. Вони отримали його під час виконання завдань в районі проведення АТО. А ще є ті, хто був нагороджений найвищими відзнаками країни. 

Кирило Злобін, полковник, начальник військового коледжу сержантського складу

- Курсанти повинні знати дуже багато і дати перевагу чомусь одному неможливо. Ми розуміємо, що повинні готувати фізично-підготовлену, мотивовану і патріотичну молодь. Це ж також важливо. Якщо буде він гарним зв'язківцем, фахівцем, але непатріотичним і не фізично розвинутий, хіба потрібні такі зв'язківці у збройних силах України?!

Здобуті курсантами знання у галузі зв’язку дозволять зайняти гідне місце в лавах Збройних Сил України. А також виховують патріотизм та повагу до своєї країни, до бойових та військових традицій.

Стрічка новин