Патрульна поліція Полтавщини нагадує про європротоколи

Патрульна поліція Полтавщини нагадує про європротоколи

Цим способом оформлення ДТП можна скористатися за 4-х умов.

Про зручний спосіб оформлення ДТП нагадують власникам авто в Головному управлінні поліції Полтавської області. Йдеться про європротокол. Правоохоронці стверджують, що в такий спосіб водії, які потрапили в ДТП, можуть зекономити свій час.

Європротоколом можна скористатися за таких умов, коли:

  • Відсутні травмовані та загиблі люди
  • Водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності.
  • Наявна згода водіїв транспортних засобів-учасників ДТП щодо її обставин.
  • У водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Між тим, у разі відсутності хоча б однієї із цих 4-х умов, виклик поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Якщо водії скористалися європротоколом, то вони мають право залишити місце ДТП, а також звільняються від обов’язку інформувати про неї поліцію. Також такі водії звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

При цьому необхідно не пізніше 3 робочих днів з дати дорожньо-транспортної пригоди звернутися зі своїм примірником заповненого європротоколу до страховика, з яким укладали договір. У разі використання системи "Електронний Європротокол", повідомлення страховикам учасників ДТП відправляють автоматично.

"Важливо пам’ятати, що при оформленні європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до розпорядження Нацкомфінпо від 29.12.2016 №3471, такий ліміт складає 50 тисяч гривень", - йдеться у повідомленні патрульної поліції Полтавської області.

Стрічка новин