На Полтавщині біля села Матяшівка в полі серед ночі застрелили чоловіка

Вбивця зміг в темряві здійснити снайперський постріл з відстані майже в 100 метрів

Іван Смага, Матяшівський сільський голова

- На цьому місці був виявлений труп. Сліди крові ми до цього ось часу бачимо. Можливо, стріляли з тої сторони.

Куля вцілила чоловікові просто в груди. Шансів вижити у нього не було. Про вбивство поліцейським повідомив товариш загиблого. Він тієї ночі був поруч. Подія трапилася близько 21-ї години. Кілометрів за 3 від села Матяшівка Великобагачанського району. Поліцейські встановили: загиблий, 26-річний чоловік, як і його товариш – із сусіднього районного центру Шишаки. Що ж робили серед поля вночі, майже за 20 кілометрів від домівки двоє чоловіків, селяни здогадуються. У 80-их минулого століття на околиці Матяшівки збудували секретну підземну військову базу стратегічного резерву. Там зберігали паливно-мастильні матеріали. До неї вели підземні трубопроводи. На складах пального вже давно немає. Але в землі довкола села залишилося ще чимало залишків нафтопродуктів. Щоб вони не потрапили до колодязів, у полях пробурили спеціальні шурфи і колодязі-відстійники. Саме ці залишки пального і зацікавили хлопців, переконують місцеві. 

Іван Смага, Матяшівський сільський голова

- Робили зачистку, щоб в підземні води не попали паливно-мастильні матеріали. Ці скважини були загорнуті. А ці невідомі хлопці, і цей же загиблий, ну пробували достати нафтопродукти із 14, 15 метрів, десь так. Ну там воно водяний пласт проходить другий. І з того ж водяного пласта вони черпали воду і пробували добути нафтопродукти.

У селі – тільки і мови про вбивство. Люди налякані.  

Алла, жителька села Матяшівка

- Взагалі якось страшнувато. Тому що без війни війна, як-то кажуть, люди вмирають. Там ще хоть зрозуміло чого. А у селі спокойно жили. А тут отаке. Тим паче, ще охронцем працюю, ночами ходи, то взагалі якось трошки моторошно.

Сільський голова Матяшівки переконаний: вбивство було, швидше за все, випадковістю. Про те, що ці двоє опинилися посеред поля далеко від села, не знав ніхто. Стріляли в темряві метрів за 100. Стрілець мав пристрій нічного бачення або тепловізор. Можливо, людей, які вовтузилися посеред поля, браконьєри сприйняли за дичину. Поруч – лісомисливські угіддя, багаті на тварин. Віддалені постріли у селі чують не вперше. 

Іван Смага, Матяшівський сільський голова

- Браконьєрничали, і або тепловізор був цих людей, тому що було темно. І вони побачили, що там щось знаходиться. І зробив постріл, постріл на ураження.

За фактом вбивства поліцейські відкрили кримінальне провадження. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП України в Полтавській області

- Було встановлено, що особа, яка виявлена серед поля без ознак життя, було виявлено явні ознаки вогнепального поранення в область грудної клітини. В подальшому працівниками поліції було встановлено особу даного чоловіка. Ним виявився 26-річний місцевий мешканець Полтавської області. За даним фактом поліцією відкрито кримінальне провадження за частиною першою статті 115 Кримінального кодексу України «Це умисне вбивство». Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

У вбитого 26-річного чоловіка залишилася маленька дитина. Хто саме здійснив постріл, має з’ясувати слідство. Правоохоронці будуть вдячні за будь-яку інформацію. 

Стрічка новин