Коли у Полтаві запрацюють пункти обігріву?

Зігрітися та поїсти. Але чи є така можливість у безхатьків? За вікном зима та мінусова температура. Офіційно пунктів обігріву у Полтаві немає. Де можуть отримати допомогу безхатьки розповість Анна Ружін. 

За вікном сніг, а на термометрі мінусова температура. Де можуть отримати допомогу безхатьки взимку? Минулі роки для них влаштовували спеціальні пункти обігріву працівники ДСНС. А яка ситуація цьогоріч?

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС в Полт. обл.

- Пункти обігріву ставляться тоді, коли вже понижена температура, але взагалі відповідають і встановлюють такі пункти обігріву органи місцевого самоврядування. В разі, коли визначені пункти обігріву будуть переповнені, то рятувальники можуть допомогти. Щоб встановити додаткові пункти обігріву. 

У міській раді ситуацію не коментують. 

Допомогу безхатькам надають і в релігійній громаді «Дім молитви». Полтавці можуть отримати як матеріальну допомогу, так і їжу. Все у рамках Всеукраїнського проекту «Допоможемо вижити».

Зустрічі проводять в останню суботу кожного місяця. Всіх охочих – ще й безкоштовно годують. Наразі у приміщенні ремонтні роботи. Планують зробити повноцінну столову для малозабезпечених. Дві кімнати планують виділити під нічліг.  

Володимир Матяш, керівник релігійної громади «Дім молитви»

- Сьогодні під час акції, яку ми постійно раз в місяць проводимо, приходить більше 80 чоловік, які одягаються та обуваються. І тут же вони їдять. І постійно. 2 рази на тиждень ми годуємо малозабезпечених та голодних в цьому приміщенні.

Наступну зустріч планують на 29 грудня за адресою Героїв АТО, 63. 

Як альтернатива – центр адаптації, що по провулку Шевченка, 5а. Сюди можуть звертатися в будь-який час дня і ночі бездомні люди чи ті, хто звільнився з місць позбавлення волі і яким немає куди піти. Тут є все необхідне. Можна погрітися, або залишитися з ночівлею. 

БО «Світло надії» ще й годують безхатьків. Біля Південного вокзалу кожного вівторка тут збираються бездомні. О 16-й годині їх годують соціальні працівники. 

Вікторія Мирошниченко, керівник Центру соціальної адаптації БО «Світло надії»

- Виїжджаємо на вокзал, бо тут є та категорія людей, які не можуть у нас проживати у зв'язку з тим, що вони зловживають алкоголем. Та, які на даний час, обрали саме таке життя, на жаль.

Їжі вистачає, привозять її з запасом. 

Стрічка новин