Міжрегіональна наукова конференція «Більський феномен»

60 років. Стільки науковці вивчають Західне укріплення Більського городища – найбільше укріплене поселення доби раннього залізного віку.

У Полтавському краєзнавчому музеї пройшла міжрегіональна наукова конференція «Більський феномен». Науковці, археологи, діячі культури обговорили археологічні дослідження за 2018 польовий сезон та презентували три нових наукових видання. Також у музеї працювала виставка, де всі бажаючі могли ознайомитись з архелогічними знахідками. 

Ігор Корост, директор КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ» 

- Це «Феномен Більського городища». Суто підготовлений збірник до цієї конференції . Подавали доповіді і статті всі науковці України, скіфологи найвідоміші. Також «Археологічні дослідження Більського городища» збірник. В якому представлені підсумки досліджень пам'ятки саме в 2017 році. А також буде презентовано збірник «Старожитності Лівобережжя Дніпра». Це новий, щойно започаткований для того, щоб популяризувати успіхи археологів не лише на тереторії Більського городища, а й в його окрузі. 

Ірина Мельникова, працівник Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського 

- Відносяться всі матеріали до Скіфського періоду. Це 7-3 століття до нашої ери. Це період існування будівництва, розквіту Більського городища або міста Гелон.

Стрічка новин