Шедеври світової класичної музики

У театрі ім. Гоголя відбувся концерт Черкаського академічного симфонічного оркестру. У їх виконанні звучали різні інструменти: скрипка, бандура, фортепіано тощо. Про програму, репертуар та учасників знає Марина Покшіна.

Перед початком концерту учасники симфонічного оркестру налаштовують свої інструменти. Звучатимуть сьогодні скрипки, фортепіано, валторни, контрабаси та барабани. Микола Некрась у колективі грає майже 7 років. Говорить: на його очах оркестр отримав статус академічного. 

Микола Некрась, артист-концертмейстер групи валторн Черкаського академічного оркестру

- Я граю ще до 2012 року. Мене і групу валтонів запрошували на концерти. І ще тоді до 12 року малого симфонічного або академічного оркестру.

У глядацькій залі збираються гості. Серед них Людмила Пікаш. Жінка говорить: завжди ходить на такі концерти. Сама музикант і розуміється у мистецтві. Ділиться: привела сюди ще і своїх студентів. 

Людмила Пікаш, полтавка

- Сьогоднішній концерт викликає дуже велику цікавість. Ну, по-перше, що це теж до нас приїхав колектив із міста подібного нашій Полтаві. І тому з цікавістю хочеться послухати симфонічний оркестр, програму, рівень виконання.

Починають концерт класичною музикою. Композицією «Фінал другого скрипкового концерту Вінявського». Олександр Дяченко, диригент оркестру, ділиться: програму готували упродовж місяця. 

Олександр Дяченко, диригент, заслужений діяч мистецтв України

- Сьогодні в нас програма така різноманітна: буде романтика, будуть сучасні композитори, буде Верді, буде Вінявський скрипковий концерт. А також буде Леонард Бенявський та Мирослав Скорик.

Ведуча та організатор концерту – Тетяна Гук. Жінка разом з оркестром об'їздила багато міст України та поза її межами. Говорить: значну частину концертів оркестр дає саме в стінах філармонії, багато виступів мають містами України. Вперше за кордоном колектив побував у Латвії у 2002 році, потім були гастролі у Франції, Польщі та Італії. За кордоном, за її словами, колектив дуже гарно приймають, завжди у залі людно.

Тетяна Гук, організатор концерту

- Сподіваємося, що і полтавці будуть вражені, задоволені цією програмою і виступом нашого колективу. Приїхали сьогодні у рамках обміну культурно-мистецького творчими колективами між філармоніями.

Концерт тримав майже 2 години. Після нього глядачі поділилися враженнями. 

Людмила Пікаш, полтавка

- Очікування, я думаю, не тільки мої, а й глядачів абсолютно виправдалися. Буде цікава програма, яскравий колектив. І, я думаю, що хочеться, по-перше, побажати цьому колективу подальшого професійного зростання, змужніння, поповнення молодими талановитими кадрами.

Стрічка новин