17 серпня 63 роки тому три радянські воїни першими встановили переможне знамено на території Німеччини

Це стало символом звільнення Рядянського Союзу від німецько-фашистських загарбників, а бої перенеслися на ворожу територію. Одним з тих воїнів був і Кузьма Нездолій, який пізніше саме за цей вчинок отримав звання Героя Радянського Союзу. У Полтаві нині він один має таке надпочесне звання.

Герой Радянського Союзу Кузьма Нездолій цього дня розповідає про події 17 серпня 1944-го року, які в подальшому принесли йому почесне звання. Наказ про встановлення знамена прийшов від керівництва, коли радянські воїни підходили до литовсько-німецького кордону. Вночі три воїни: молодший лейтенант Нездолій, сержант Закаблук та рядовий Дрозд прокралися на ворожу територію. Знамено встановили о 5-тій годині ранку. Коли ж поверталися назад, були помічені противником. Кузьма Павлович говорить, що тоді їх врятувало диво, хоч поранень в тому бою вони не уникнули.

Саме за цей вчинок, який, до речі, символізував звільнення території Радянського Союзу від німецько-фашистських загарбників, Кузьма Нездолій отримав звання Героя, а два його товариші – ордена Леніна.

Згадки про ті часи Герой Рядянського Союзу втілив у віршах.

Підтримує єдиного, який залишився в Полтаві, Героя Радянського Союзу і міська влада.

Стрічка новин