3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

Започаткували його з метою популяризації прав людей з інвалідністю. І хоча наше місто повністю не пристосоване для цих людей, вони працюють, займаються спортом, перемагають у конкурсах краси. Про життя людей з інвалідністю більше знає Юлія Хаврель.

Круглі підбори. Так жартівливо називає свій візок Марія Соловієнко. У 18 років вона отримала інвалідність. 

Марія Соловієнко, полтавка 

- Наприкінці 2010 року. Я була студенткою, тоді я навчалась у двух вишах. Сталась у моєму житті автомобільна аварія. Їхали ми з зали, поверталась я додому. І так тоді моє життя розділилось на до та після. Це була травма хребта. Бути жертвою не для мене, тому я прийняла себе такою, якою я є, і рухатись далі.

Марія Соловієнко рук не склала. Через дев'ять місяців після аварії вона стала переможнецею міжнародного конкурсу краси для дівчат на візках. 

Марія Соловієнко, полтавка 

- Це дуже масштабний конкурс. Який, на мій погляд, дає можливість наново вдихнути життя. Особливо, якщо є якісь комплекси. Ось цього розуміння себе по-новому, після травми. Цей конкурс дає сили, впевненість в собі, якесь натхнення.

Далі Марія Соловієнко серйозно захопилась спортивно-бальними танцями на візках.  

Марія Соловієнко, полтавка 

- Я була у збірній України по спортивно-бальним танцям на візках. Спорт в моєму житті означав дуже багато. Це було декілька дуже яскравих років.

Далі – вибір майбутньої професії. Марія вирішила бути ведучою. Зараз вона проводить різнопланові заходи не тільки у Полтаві, а й поза її межами. Про себе говорить: я екзотичний тамада. 

Марія Соловієнко, полтавка 

- Це робота від якої я отримаю задоволення. Коли ти працюєш з публіікою, з цією енергетикою, коли ти створюєш сценарій. Кожен мій проект для мене, як винянчена дитина. 

На меті у Марії Соловієнко – лікування в Ізраїлі. А поки що вона мріє про безбар'єрний простір у Полтаві. 

Стрічка новин