Перші жертви ожеледиці

У Полтаві на слизьких дорогах люди ламають кінцівки та отримують забої. Мокрий сніг, дощ і небезпечна ожеледиця. Такі погодні умови були цими вихідними у Полтавській області. Хто отримав травми та як зменшити ризик падіння під час ожеледиці – дізнавалася Марина Покшіна. 

Полтавець Анатолій Брижак отримав травми від ожеледиці вдома. Через слизькі східці чоловік опинився у лікарні. Говорить: завжди ходить обережно. Особливо після аналогічної травми 9 років тому.  Причина також – ожеледиця.  

Анатолій Брижак, постраждалий від ожеледиці

- Вдома на східцях послизувся, упав ребрами і таке, як ребра зламав, мабуть.

- Усе-все, достатньо-достатньо.Тут по хребту ніде болю не відчуваєте?

- Ні.

- А в рідреберній ділянці?

- Так.

- Одягайтеся.

За словами лікаря-травматолога Володимира Рошко, жертви ожеледиці лікують травмовані частини тіла не менше 2 тижнів. А якщо це переломи, то від місяця до півроку. Залежить від віку пацієнта. Чим старший, тим довше зростаються кістки.  

Володимир Рошко, лікар-травматолог 1 МКЛ

- Близько 40 осіб, травми яких пов'язані, з їх слів, пов'язані з ожеледицею. Найчастіше - це переломи променевої кістки у типовому місці, кісточок гомілки, забої, пошкодження зв'язок.

За останні три дні до травмпункту звернулися полтавці як з переломами, так і з обмороженнями. Це, говорить лікар, проблема безхатченків. 

Володимир Рошко, лікар-травматолог 1 МКЛ

- У даному випадку потрібна допомога, в залежності, також від стадії обмороження, у першу чергу - це хворому обморожену кінцівку обробити, накласти антисептичні пов'язки. Далі тих, хто був у нас з обмороженням, ми їх госпіталізуємо під нагляд у зв'язку з тим, що можливо виникнення подальших проблем з обмороженою кінцівкою.

Серед пацієнтів у травмпункті – пан Олександр. Йому накладають гіпсову пов'язку. Травмувався чоловік учора. Вийшов викинути сміття і впав біля сміттєвих баків. Комунальники в свою чергу переконують: посипали усі тротуари. Особливо біля житлових будинків. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Вулиці посипалися піщано-сольовою сумішшю, посипалися усі вулиці, по яких рухається громадський транспорт. Що стосується тротуарів, то інспекція по благоустрою працює з підприємцями, які здійснюють підприємницьку діяльність і зобов'язані біля себе чистити ці тротуари. Приписи направляємо.

Рятувальники попереджають: до зимових погодних умов ще треба звикнути. Тому в грудні так багато випадків травмування через ожеледь у пішоходних зонах. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Якщо немає необхідності виходити на вулицю, то краще цього не робити. Особливо людям похилого віку, вагітним жінкам. А якщо вже люди знаходяться на подвір'ї, то в першу чергу слід обирати відповідне взуття. Ні в якому разі не взувати взуття на підборах.

Головні правила поводження людей під час ожеледиці: обирати правильне взуття, не поспішати при ходьбі, не тримати руки в кишенях, ходити по тротуарах, посипаних піском, уникати будівель з бурульками.

Анатолій Брижак, постраждалий від ожеледиці

- Ніби міцний на ногах, а це, щось підвело.

Стрічка новин