Пройшли регіональні змагання проекту «Молодь дебатує»

«Молодь дебатує». Під такою назвою у Полтавській гімназії пройшли регіональні змагання серед учнів. У них взяли участь старшокласники з трьох областей України: Полтавської Харківської та Донецької. На яку тему дебатували та як пройшли змагання? Бачила Ірина Щербак. 

Анастасія Покладенко навчається в 9 класі Розсошенської гімназії. Вона – учасниця українсько-німецького проекту «Молодь дебатує».  Дівчина багато часу приділяє цій формі спілкування. 

Анастасія Покладенко, участиця проекту «Молодь дебатує»

- Дебати допомагають вирішувати дуже важливі питання. Роздивлятися їх з різних сторін. Це надзвичайно важливо в нашому житті. Це дуже великий досвід.

У змаганнях беруть участь учні з 3-х областей України. Ярослав Коськін представляє Донецьку область. Це перші дебати в житті хлопця.

Ярослав Коськін, учасник проекту «Молодь дебатує»

- Формат дебати - це крутий стартап, для всіх школярів. І в майбутньому ми зможемо відстояти свою точку зору і її аргументувати. 

Питання цьогорічних дебатів «Чи варто поступово відмовитись від виробництва електричної енергії на атомних станціях України?» Є 4 команди, в кожній – по 4 учасника. Двоє з них – «за», інші – «проти». 

Після жеребкування в класі починаються змагання. Це частина виступу Анастасії Покладенко. В дебатах вона аргуметувала відмову від атомної енергетики.

Анастасія Покладенко, учасниця проекту «Молодь дебатує»

- Я за поступову відмову від атомної енергетики в Україні. Адже уранові руди не є безкінечними родовищами в країні і світі. І я за поступову відмову атомної енергетики. Тому, що це не є повністю безпечним та екологічним.

Проект дебатів проводиться в Україні втретє. Організатори – фахівці з Німечинни. Три роки тому вони помітили, що більшість українських учнів не вміють критично мислити та не цікавляться станом країни. За час існування проекту ситуація змінилася. 

Ольга Пішель, керівник проекту «Молодь дебатує»

- Вони починають активніше вмикатися до життя, яке навколо них. В життя школи, в життя навколо школи, в життя області. Вони більше задумуються, що відбуваються в їх країні, що відбувається в суспільстві.

Змагання проходять в 12 областях країни. Переможці регіональних дебатів змагатимуться у Всеукраїнській грі. 

Стрічка новин