«Сучасні технології для підвищення ефективності роботи нафтогазового бізнесу»

Така конференція 22 листопада пройшла в Полтаві. Її організатори – ДТЕК Нафтогаз.

22 листопада ДТЕК Нафтогаз провів першу в Україні міжнародну конференцію, присвячену сучасним технологіям у газовидобутку. Захід зібрав міжнародних та українських експертів нафтогазової сфери та представників передових університетів держави, які спеціалізуються на профільній освіті.

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров відкрив конференцію, підкресливши мету – обмін досвідом між провідними фахівцями та науковою спільнотою.

Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз

- Для забезпечення енергонезалежності України необхідно застосовувати сучасні технології в газовидобутку. Саме тому ДТЕК Нафтогаз організував профільну міжнародну конференцію, в якій взяли участь провідні сервісні компанії, визнані експерти в світовому нафтогазовому співтоваристві. У цьому році тільки за рахунок інновацій і сучасних технологій наша компанія змогла додатково добути 100 млн куб. м газу. Якщо масштабувати отриманий ефект на всю галузь, то вже через п'ять років Україна може вийти на самозабезпечення газом і зайняти позицію країни-експортера.

Головна мета України – забезпечення енергетичної безпеки та незалежності. Як зазначаюсь експерти, задля цього вже сьогодні потрібно застосовувати сучасні технології газовидобутку. Ідеться про інновації по всьому виробничому процесу: від геологорозвідки родовищ до застосування інноваційних технологій в бурінні та інтенсифікації чинного фонду.

Високу необхідність таких заходів підкреслив і регіональний директор Міжнародної спілки нафтових інженерів у Європі Жан-Марк Дюма.

Жан-Марк Дюма, регіональний директор Міжнародної спілки нафтових інженерів у Європі (SPE)

- Я можу з великою впевненістю сказати, що світ потребує вуглеводнів. І в наступне десятиліття потреба у вуглеводнях зросте приблизно на 25%. Я не знаю, якими іншими джерелами ми можемо замінити їх. Ось чому такі конференції дуже важливі. Я вражений професіоналами, їх потенціалом та талантами, які я тут зустрів. Всі дуже зацікавлені у розвиткові галузі і я переконаний, що на Україну чекає велике майбутнє.

Відзначимо, що саме ДТЕК Нафтогаз пробурив найглибшу свердловину в Україні - 6,5 кілометрів. Саме тому особливо актуальною темою конференції було підвищення ефективності та безпеки буріння. В окреме обговорення учасники конференції винесли питання щодо капітального ремонту свердловин. 

Крім інновацій, акцент конференції організатори зробили на якісній професійній освіті. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ імені Ю. Кондратюка

- Такі зустрічі надзвичайно важливі, бо під час проведення даних конференцій можна почути думку представників реального сектору економіки, представників нафтогазових компаній, які можуть поставити завдання, над вирішенням яких працюватимуть науково-педагогічні працівники нашого університету. Студенти та магістри теж сьогодні мали можливість послухати виступи представників компаній, адже дана конференція транслювалася в аудиторію і для магістрів є надзвичайно важливим почути думку представників реального сектору економіки.

Стрічка новин