У Полтавському рибпатрулі розповіли як правильно рибалити взимку

У Полтавському рибпатрулі розповіли як правильно рибалити взимку

Зимова риболовля різко відрізняється від літньої, адже потрібно дотримуватися багатьох правил, які допоможуть зберегти життя. Також потрібно пам’ятати про заборону риболовлі на зимувальних ямах.

Про зимову риболовлю детальніше розповіла начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Багато людей люблять зимову рибалку за те, що вона дає можливість знайти рибу майже на будь-який акваторії, не потребує човна чи іншого оснащення. Проте рибалки мають дотримуватись багатьох нюансів, щоб не виникало непередбачуваних ситуацій.

У першу чергу, необхідно правильно вибрати одяг і взуття: вони повинні бути теплими і комфортними. Для власної безпеки потрібно брати з собою таке знаряддя, як пешня. Її використовують для промацування товщини льоду. Потрібно пам'ятати, що людину витримує лід товщиною більше 5 см. Якщо товщина льоду менше, не варто взагалі виходити на лід.

"При риболовлі взимку потрібно враховувати те, що товщина льоду на водоймах відрізняється на різних ділянках: біля берега вона завжди більша, до центру водойми — тонша. Також мають значення підводні течії, які вимивають лід. Потрібно намагатися обходити місця, покриті снігом або водою", — зазначила Оксана Кулинич.

Якщо людина провалилися під лід, перш за все, не потрібно панікувати. Постаратися позбутися від важких речей: взуття, курточка. Спробувати вилізти великою площею тіла на поверхню льоду і працювати ногами.

Не в меншій небезпеці перебуває також і людина, що намагається врятувати потопаючого. Не можна занадто близько підповзати до постраждалого. Потрібно використовувати підручні засоби: протягнути пешню, гілку або зв'язку одягу. Коли людину витягнули, потрібно відразу викликати «швидку допомогу», щоб уникнути переохолодження. Чекаючи лікарів, потрібно зняти з людини мокрий одяг і вкрити сухим.

Щоб зберегти своє здоров'я чи навіть врятувати життя, слід пам'ятати кілька основних порад:

  • перш ніж ступити на лід, дізнайтеся товщину льодового покриву на водоймі, і виходьте на покрив, коли його товщина досягне хоча б 7 см;виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди;
  • лунки для риболовлі варто робити на безпечній відстані одне від одного;
  • обов'язково мати при собі міцну мотузку завдовжки 4.5-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;
  • не виходьте на лід поодинці та у нічний час, а вирушаючи рибалити, попереджайте рідних, куди йдете;
  • перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду;
  • не можна збиратися на льоду великими групами в одному місці.

Як же можна рибалити у зимовий період? Дозволяється лов риби вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять одиниць на одного рибалку. 

Добова норма вилову риби становить 3 кг. Проте, в разі здійснення вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах, порушників притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством. 

"Рибалкам-любителям потрібно пам’ятати, що риболовля в період заборони відповідно до п.4.4 Правил любительського і спортивного рибальства може бути дозволена органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом з берега. На порушників правил рибальства буде накладено штраф від 34 до 680 грн", — розповіла Оксана Кулинич. 

Окрім того, за незаконний вилов водних біоресурсів нараховуються збитки нанесені рибному господарству за таксами відповідно до Постанови КМУ від 21 листопада 2011 року № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів».

Якщо шкода заподіяна в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду такси для обчислення розміру шкоди заподіяної незаконним виловом водних біоресурсів будуть значно більшими. У цьому випадку нарахування збитків проводяться відповідно до Постанови КМУ від 24 липня 2013 року № 541 "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Розрахунок проводять за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.

Зазначимо, з 1 листопада до початку весняно-літньої заборони заборонено ловити рибу на зимувальних ямах.

Стрічка новин